Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Бюджетний запит МОЗ на 2021 рік передбачає запровадження тарифу з ведення вагітності

Міністерство охорони здоров’я України у бюджетному запиті на 2021 рік ініціює запровадження тарифного пакету послуг з ведення вагітності в амбулаторних умовах у розмірі 1 026 грн на місяць за одну вагітну. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу 29 вересня.

«У наших пропозиціях до бюджету в частині фінансування програми бюджетних гарантій передбачено запровадження пакету з ведення вагітності в амбулаторних умовах у розмірі 1 026 грн в місяць. В Україні, незважаючи на зниження рівня материнської та малюкової смертності, він залишається високим, в 1,5-3 рази вищим, ніж у Європі. Для того щоб зменшити рівень смертності важливо, щоб за вагітними жінками був відповідний медичний догляд в медичних установах», — зазначив очільник МОЗ.

Пакет безоплатних послуг з ведення вагітності включатиме збір анамнезу, огляд, УЗД, кардіотокографію, лабораторну діагностику. Загальний прогнозний обсяг фінансування цього тарифного пакету на 2021 рік — 2,2 млрд грн. 

Водночас Максим Степанов підкреслив, що одночасно із введенням нового тарифу будуть запроваджені певні вимоги до первинної медичної допомоги щодо якості надання послуг з ведення вагітності.

«Одна із основних змін, яку ми хочемо запровадити для розбудови медичної системи, — це контроль якості надання медичної допомоги. Для нас важливо, щоб весь процес лікування був якісним», — додав очільник МОЗ.

Нагадаємо, раніше в пропозиціях МОЗ до проєкту Державного бюджету 2021 передбачено збільшення фінансування програми медичних гарантій до 225 млрд грн, що складає 5% ВВП країни.