Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

77 постраждалих українців евакуювали на спеціалізоване лікування та реабілітацію цього тижня

Ще  від початку повномасштабної війни Міністерство охорони здоров’я разом із Єврокомісією та міжнародними партнерами організовують евакуаційні рейси для постраждалих українців та направляють їх на лікування та реабілітацію до закордонних клінік. 

Цього тижня організовано медичну евакуацію ще однієї групи постраждалих. Так, завдяки співпраці МОЗ та Єврокомісії вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування 19 пацієнтів. Українців прийняли у медзакладах Данії, Німеччини та Норвегії. 

Ще 30 українців було направлено до Польщі на лікування у межах міжнародної програми CUSAP (Canada Ukraine Surgical Aid Program). Наразі це вже четверта місія від початку війни. Постраждалих направляють до клінік, де пластичні, щелепно-лицеві, орто- та нейрохірурги проводять складні операції. 

Також 17 пацієнтів було направлено до Литви та Латвії завдяки урядовим програмам країн, ще двоє пацієнтів направлено на протезування до Японії за програмою Міністерства оборони Японії та 9 пацієнтів – до США за сприяння благодійних фондів. 

Зазначимо, що таке доправлення на лікування за кордон здійснюється практично щодня. Адже постійні бойові дії, обстріли та пошкодження інфраструктури суттєво ускладнюють надання медичної допомоги на сході країни та прифронтових територіях. Евакуаційні рейси, організовані МОЗ та партнерами, тривають, а постраждалі українці мають змогу пройти лікування та/або реабілітацію за кордоном.

Детальний алгоритм евакуації є за посиланням. 

Також нагадуємо, що зараз працює кілька маршрутів, за якими постраждалі громадяни України можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: https://navigator.pryncyp.com/stage-4.

Загалом від початку війни завдяки співпраці МОЗ та партнерів вже евакуйовано близько 4 000 постраждалих українців.