25 українців цього тижня евакуйовано на лікування до клінік Європи
Завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Європейської комісії вже понад п’ятнадцять місяців проводиться медична евакуація громадян України, які постраждали внаслідок збройної агресії росії.
Цього тижня вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування 25 українців, серед яких є пацієнти з мінно-вибуховими травмами з Київщини, та Одещини, а також онкопацієнти з Запоріжжя, Полтави та Вінниці.
Українців прийняли у медзакладах Польщі, Литви, Франції, Австрії, Німеччини, Нідерландів та Швеції.
Зазначимо, що такі доправлення на лікування за кордон здійснюються практично щодня. Адже постійні бойові дії, обстріли та пошкодження інфраструктури суттєво ускладнюють надання медичної допомоги на сході та прифронтових територіях. Евакуаційні рейси, організовані МОЗ та партнерами, тривають, а постраждалі українці мають змогу пройти лікування та/або реабілітацію за кордоном.
Пацієнтів супроводжують родичі або близькі, враховуючи потребу у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у подальшому післяопераційному догляді.
Міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через медичний хаб у Львові до аеродрому в Польщі. Далі естафету підхоплюють повітряні госпіталі чи спеціальний авіатранспорт, якими транспортують українців в країни Європи для спеціалізованого лікування.
Це приклад одного з ефективних напрямів евакуації пацієнтів, коли Міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони щодо готовності прийняти пацієнтів та забезпечити необхідне лікування. Далі МОЗ контактує з країною, що приймає пацієнтів, та узгоджує етапи й маршрути безпечного медичного транспортування.
Нагадуємо, що зараз постраждалі громадяни України мають кілька маршрутів, за якими вони можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема:
– через обласний департамент охорони здоров’я;
– шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ. Самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть у розділі «Громадянам»;
– подання на евакуацію за кордон поранених військовослужбовців через командування Медичних сил України.
Більш детально ознайомитися з алгоритмом медевакуації можна за посиланням.