Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

25 постраждалих українців евакуйовано на лікування та реабілітацію до клінік ЄС

З перших днів повномасштабної війни росії проти України Міністерство охорони здоровʼя України у межах співпраці з Єврокомісією продовжують організовувати евакуаційні рейси для постраждалих громадян до спеціалізованих клінік країн Євросоюзу. 

Так, цього тижня 25 пацієнтів було направлено до Австрії, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Іспанії. У групі є цивільні з травмами, військові з мінно-вибуховими пораненнями, онкопацієнти з Києва, Львова, Тернополя та Прилук. 

Зазначимо, що евакуації підлягають дорослі і діти, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. За потреби пацієнтів можуть супроводжувати родичі або близькі – враховуючи необхідність у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у подальшому післяопераційному догляді.

Евакуація проходить через систему екстреного реагування Євросоюзу, коли в одній із країн ЄС для лікування і реабілітації українців оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку. Так звані медичні конвої — приклад одного з ефективних напрямів порятунку пацієнтів, коли Міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони. Далі МОЗ контактує з клінікою та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.

Зараз працюють кілька маршрутів, за якими постраждалі громадяни можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема через:

  • обласний департамент охорони здоров’я, який має визначену особу, відповідальну за направлення на лікування за кордоном на період дії воєнного стану. Також можна звернутися в обласну лікарню до лікаря відповідної спеціальності та під час консультації запитати про можливість лікування за кордоном;
  • подання особистої заявки через сайт МОЗ. Самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть у розділі «Громадянам».

Подання на евакуацію за кордон поранених військовослужбовців здійснюється через командування Медичних сил України. 

Загалом від початку війни завдяки співпраці з міжнародними партнерами вже вдалося евакуювали понад 3 900 українців.