Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Житомирщина та Хмельниччина взяли участь у обговоренні медреформи

Цього тижня у Житомирі та Хмельницькому відбулися обговорення медичної реформи. Представники професійних медичних спільнот, місцевого самоврядування, об'єднаних територіальних громад та пацієнтських організацій долучились до напрацювання  нової державної політики у системі охорони здоров'я.

У цих областях пройшли публічні консультації з головним експертом медичної групи Реанімаційного пакету реформ Олександром Ябчанкою та начальницею відділу спеціалізованої допомоги МОЗ Наталею Острополець у рамках туру «ЗміниТИ: взаємодія заради змін». Практикуючі лікарі й керівники лікувальних закладів поділилися своїми зауваженнями щодо впровадження медичної реформи.

«Ми разом з Міністерством фіксуємо всі зауваження сторін, формуємо це в блоки запитань, відповідей і побажань і передаємо все це в Міністерство охорони здоров’я. Всі ці зауваження будуть розглянуті, таким чином професійна спільнота має можливість брати безпосередню участь у розробці реформі. Ми проводили такі зустрічі під час підготовки до голосування, а тепер так само радимося щодо ефективного впровадження реформи», - сказав Олександр Ябчанка, головний експерт медичної групи Реанімаційного пакету реформ.

Так, представник Хмельницького департаменту охорони здоров’я зауважив, що є проблема в тому, що кожна територіальна громада прагне створювати власні Центри первинної медичної допомоги, що є не раціонально. Також лікарі висловили побажання отримати чітку стратегію, яка має йти від міністерства. 

Таку стратегію на найближчі роки  визначить ухвалений на минулому тижні законопроект 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Також очікуємо ухвалення законопроектів № 6604, який передбачає зміни у Бюджетному кодексі, що дозволять запрацювати новій системі фінансування медицини. та № 7117, що підвищує доступ до якісної медицини на селі.