Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Затверджено склад робочих груп, які перевірятимуть рішення МСЕК

На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», введеного в дію Указом Президента України від 12 вересня 2023 р. № 576, були створені робочі групи для перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій.

Рішення щодо встановлення інвалідності, які ухвалені після 24 лютого 2022 року, будуть перевірені. 

Наказом МОЗ від 27.09.2023 № 1690 затверджено склад відповідних міжвідомчої та регіональних робочих груп. Також визначено алгоритм перевірок рішень МСЕК та строки їх проведення.

До складу міжвідомчої робочої групи увійшли представники різних органів влади та експертних інституцій, а до регіональних — представники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я військових адміністрацій, обласних, Київського міського центрів (бюро) медико-соціальної експертизи, експертних інституцій.

Передбачається, що регіональні робочі групи проводитимуть перевірки до 10 листопада цього року та після цього подадуть відповідні звіти, що будуть заслухані міжвідомчою робочою групою.

Задля прозорості процесу перевірки будуть перехресними, тобто один регіон буде перевіряти роботу в іншому регіоні.

У разі виявлення фактів необґрунтованого прийняття рішень про встановлення інвалідності, буде ініційовано їх перегляд у встановленому законодавством порядку та інформування, за наявності підстав, відповідних правоохоронних органів.

Нагадаємо, МОЗ працює над виконанням рішення РНБО з удосконалення роботи ВЛК.