Заступниця міністра охорони здоров’я Карчевич: "Зараз електронні медзаписи покривають більше 80% форм паперової документації"
Заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна розказала про основні проблеми розвитку електронної системи охорони здоров'я, як вираховується потреба закладів охорони здоров’я в комп’ютерах, чому проводиться інвентаризація електронних систем та реєстрів та хто дає гроші на розвиток ЕСОЗ.
- Як відбувається розвиток електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ)? Хто сьогодні відповідає за цей напрям - державне підприємство "Електронне здоров'я" чи Національна служба здоров'я України (НСЗУ)? Певний час між ними була якась конкуренція, зараз, начебто, налагодилася співпраця. Тож куди ми рухаємося?
- Передусім важливо зазначити, що в Україні відбувається розвиток eHealth. eHealth - це певна екосистема, до складу якої входить низка систем та реєстрів у сфері охорони здоров'я. Фактично в 2021 році ми вперше почали велику інвентаризацію всіх систем і реєстрів у нашій сфері.
- Що значить інвентаризація?
- Інвентаризація - це аудит наявного: в якому стані системи та реєстри, які дані вносяться, на якому етапі, хто є власником цих систем та реєстрів, хто є власником, розпорядником відомостей. Аби зрозуміти, в якому стані вони знаходяться і як далі вибудовувати концепцію розвитку. Річ у тім, що в сфері координації МОЗ є два центральних органи виконавчої влади, які координуються міністром, і є низка державних підприємств, установ, закладів, які теж мають свої певні реєстри. Тому інвентаризація покаже комплексну картину того, що потрібно інтегрувати, ліквідувати чи синхронізувати між собою.
- Коли завершиться інвентаризація?
- Упродовж двох місяців минулого року вже зроблено чималий шмат роботи. Гадаю, ще два-три місяці й ми завершимо та сформуємо комплексне бачення щодо подальших напрямків роботи.
Якщо говорити про екосистему E-health, то електронна система охорони здоров'я є центральною і найбільшою системою не тільки в нашій галузі, а й в країні загалом. Її масштаби, а також навантаження, які вона зараз витримує, мабуть, одні з найбільших не лише в нашій країні, а й, гадаю, порівняно з іншими країнами Євросоюзу.
- Як система пережила нещодавню хакерську атаку на державні сайти? Ця атака зачепила систему E-health?
- Наші системи та реєстри залишилися неушкодженими.
Повне інтерв'ю читайте на сайті interfax.com.ua