Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Законопроєкт щодо верифікації відомостей про пацієнтів підтримано парламентом у другому читанні

Верховна Рада України підтримала у другому читанні проєкт Закону України № 9272 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо верифікації відомостей про пацієнтів, поданий Кабінетом Міністрів України.

Документом вносяться зміни до законів України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Це дозволить унормувати питання верифікації даних між електронною системою охорони здоров’я та іншими реєстрами: Єдиним державним демографічним реєстром, Державним реєстром актів цивільного стану та Державним реєстром фізичних осіб – платників податків.

«Електронна система охорони здоров’я є однією з найбільших ІТ-систем у нашій країні та серед багатьох країн Європи. Вона має відповідний рівень безпеки та захисту даних. Система розвивається надшвидкими темпами відповідно до умов та викликів сьогодення. Цифровізація дозволяє забезпечувати потреби охорони здоров’я, автоматизувати процеси та сприяти доступності медичних послуг для пацієнтів. У таких умовах питання підтримки актуальності та якості даних є пріоритетним, а ухвалене законодавче регулювання та запропоновані заходи щодо верифікації цьому сприятимуть», – зазначає заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифровізації Марія Карчевич.

Запропоновані зміни мають на меті покращити якість даних про пацієнтів (інформація буде актуальною завдяки мінімізації можливих дублів) та уникнути технічних помилок. Процедура відбуватиметься з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних».