Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Заклади громадського здоровʼя отримали сучасне лабораторне обладнання

Лабораторії Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, обласних центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) продовжують дооснащуватися сучасним лабораторним обладнанням. 

Постачання та встановлення обладнання здійснюється у межах проєктів МОЗ України й Світового банку «Поліпшення охорони здоровʼя на службі у людей» та «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні».

Так, на початку 2024 року медзаклади України отримали 28 дизель-генераторних установок, які дозволять забезпечити безперебійну роботу у разі відключень електроенергії. 

Такі установки є важливою для роботи закладів охорони здоров’я в умовах повномасштабної війни та постійних атак з боку російської армії на енергетичну систему України та об’єкти цивільної інфраструктури. 

Крім того, до підрозділів ЦКПХ надійшло 27 одиниць автоматичних станцій для вилучення РНК, боксів біобезпеки, ПЛР-боксів та блоків безперебійного енергоживлення. Фахівці ЦГЗ та ЦКПХ вже пройшли навчання для роботи з обладнанням.  

Зазначимо, що дослідження РНК та ДНК вірусів проводиться для виявлення небезпечних інфекцій: ВІЛ, вірусних гепатитів, коронавірусу SARS-Cov2, вірусу грипу тощо. 

Тож нове обладнання поліпшить спроможність проведення вірусологічної діагностики, включаючи збільшення кількості тестів, та розширить перелік патогенів, які можуть визначатися у лабораторіях України.