Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Захворюваність на кір за 47 тиждень зросла. Зупинити поширення інфекції може вакцинація на рівні 98%

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за останній тиждень на кір захворіли 2 138 людей — 729 дорослих і 1 409 дітей (на 15% більше ніж минулого тижня).  Щеплення – єдиний надійний спосіб захисту від кору, навіть якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності. У кожній області України достатньо якісних і ефективних вакцин для планової та посиленої імунізації.  

Міністерство охорони здоров’я закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень, і якомога скоріше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику - військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики.

Найчастіше хворіють діти 5–9 років, які не отримали другу дозу КПК вчасно, через що у них не сформувався імунітет до хвороби. Станом на 1 листопада кількість дітей, які вчасно отримали першу дозу КПК становить 76,1%, дві дози КПК - 77,5%.  У рамках посиленої імунізації частка дітей, які отримали пропущену першу дозу КПК, становить 42,2% (найменше — у Чернівецькій, Одеській, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях). А частка тих дітей, які надолужили дві дози, іще менша — 34,6% (найменше — у Чернігівській, Тернопільській, Чернівецькій, Закарпатській та Івано-Франківській областях). Ризик захворіти збільшується і через спільне перебування дітей у школах та дитячих садках. Тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців - усіх разом і кожного зокрема - залежить від рівня охоплення щепленнями у країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоби рівень вакцинації досягав 95–98%.

Станом на 22 листопада 2018 р. в Україні наявні 539 тисяч доз вакцин проти кору, паротиту і краснухи. Усі вакцини якісні, безпечні і ефективні, доставлені Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці. Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja  

З початку року на кір захворіли 42 040 людей (15 864 дорослих і 26 176 дітей), а від ускладнень кору померли 15 (4 дорослих і 11 дітей). Найбільше хворіють на кір якраз у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший. У загальних цифрах найвищі показники у Львівській (загалом 8 835 людей: 2 523 дорослих і 6 312 дітей), Івано-Франківській (4 297 людей: 1 149 дорослих і 3 148 дітей), Закарпатській (3 979 людей: 802 дорослих та 3 177 дітей), Одеській (2 623 людини: 1 312 дорослих і 1 312 дітей), Тернопільській (2 609 людей: 906 дорослих і 1 703 дитини) областях та в Києві (2 556 людей: 1 557 дорослих і 999 дітей). Оперативні дані щодо захворюваності на кір у кожному з регіонів можна побачити на сайті Центру громадського здоров’я за посиланням.

Докладно, що робить МОЗ України для подолання кору і що може зробити кожен - за посиланням: https://bit.ly/2OFOSG3

Докладно про кір та вакцинацію проти кору - тут: https://bit.ly/2Dok6Qh

Кір — небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.