Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Забезпечення комплексної психологічної допомоги — це злагоджена робота на кожному рівні

У рамках робочого візиту міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко відвідав Львівську обласну клінічну психіатричну лікарню. Міністерство охорони здоров’я системно працює над тим, аби кожен, хто потребує психологічної або спеціалізованої психіатричної допомоги, міг її отримати вчасно.  

«Ментальне здоров’я не менш важливе, ніж фізичне. Внаслідок війни збільшується кількість людей, які потребують і будуть потребувати психологічної допомоги. На кожному рівні ми посилюємо медичну галузь для подолання викликів, що спричиняє війна», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. — Це стосується і модернізації медичних закладів психіатричного профілю. Спільно з партнерами ми провели аудит потреб у сфері психічного здоров’я. І зараз залучаємо донорів, аби спеціалізовані лікарні надавали якісну психіатричну та реабілітаційну допомогу», — додав міністр. 

Зокрема, новий спільний проєкт МОЗ і Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя в Україні» надасть фінансовий ресурс для збільшення обсягу надання послуг у сфері психічного здоров’я та реабілітаційної допомоги.

Для цього планується організація потужної навчальної програми для медичних працівників. Буде посилено спроможність мобільних мультидисциплінарних команд з надання допомоги пацієнтам із розладами психіки і поведінки та забезпечено ці команди транспортом.  

Передбачено закупити необхідне обладнання для надання реабілітаційних послуг. У планах також є створення спеціалізованих центрів психічного здоров’я та реабілітації, проведення реконструкції закладів, які надають послуги у сфері охорони психічного здоров’я. 

Своєчасне втручання допоможе подолати наслідки війни, з якими стикнувся кожен українець, і покращити ефективність лікування в разі розвитку більш серйозних розладів.

Нагадаємо, в Україні презентували «Check point» — унікальну модель відновлення психічного здоров’я для тих, хто зазнав впливу війни.