За шість років роботи МЗУ придбано понад 3 000 позицій медтоварів на 41,6 млрд грн
Державне підприємство «Медичні закупівлі України» (МЗУ) створено у жовтні 2018 року у межах реформи сфери охорони здоровʼя України. У 2019 році воно провело перші пілотні закупівлі коштом Глобального фонду, а у 2020 році — коштом держбюджету на замовлення Міністерства охорони здоровʼя України. Наразі МЗУ вже шість років забезпечують українських пацієнтів необхідними безоплатними ліками та медичними виробами у медзакладах.
Загалом за цей час Медичними закупівлями України придбано 3 234 позиції ліків, медвиробів та обладнання на суму 41,6 млрд грн у межах централізованих закупівель та ініціативи Президента України Володимира Зеленського UNITED24, серед яких:
ліків та медвиробів (проти таких важких хвороб як рак, гемофілія, серцево-судинні хвороби, розсіяний склероз, ДЦП тощо) — на 31,4 млрд грн;- складне інноваційне обладнання для діагностики та лікування, серед яких лінійні прискорювачі для лікування раку, автомобілі швидкої медичної допомоги, броньовані евакуаційні машини, КТ, МРТ тощо — на 10,2 млрд грн.
“За шість років наполегливої роботи Медичні закупівлі України довели, що прозорі й чесні закупівлі — це реальний шлях до економії державних коштів і якісного медзабезпечення українців. Це великий вклад у розвиток системи охорони здоров’я, яка завдяки цьому стає сильнішою, та в здоровʼя наших пацієнтів. За цей час команда МЗУ втілила в життя велику кількість ефективних ініціатив, попереду — ще багато амбітних планів, які Міністерство охорони здоров’я підтримувало і підтримує, адже йдеться про підвищення якості медичної допомоги та забезпечення кожного українця безперешкодним доступом до медичних послуг й необхідних ліків.”
“Загалом, наш стратегічний план 2025-2026 роки — продовження побудови людиноцентричної системи постачання медичних товарів, тобто такої, у центрі якої — людина, аби українські пацієнти не відчували нестачі життєвонеобхідних ліків та медичних виробів, а лікування та діагностика на високоякісному обладнанні була широкодоступною.”
Також до основних досягнень МЗУ за роки діяльності належить: перехід на стратегічне трирічне планування закупівель медичних товарів, покращення доступу пацієнтів до інноваційних ліків завдяки механізму ДКД, покращення регіональних медзакупівель завдяки е-каталогу «Prozorro Market», цифрова трансформація, розбудова агенції повного циклу: від збору потреби до доставки медтоварів у лікарні тощо.
У межах реалізації Стратегії на 2024-2026 роки МЗУ має на меті: трансформуватися в Агенцію медичного забезпечення, модернізувати власні складські приміщення, забезпечення потреби в медтоварах при проєктах з відновлення, зокрема UNITED24, та інших проєктах у сфері охорони здоровʼя тощо. Також МЗУ продовжуватимуть реалізацію масштабного проєкту МОЗ України щодо створення інноваційних центрів з діагностики раку. МЗУ будуть долучені до придбання обладнання для лабораторій із виробництва радіофармпрепаратів, що використовуватимуться для виявлення ракових клітин в організмі людини.
МОЗ України висловлюю вдячність Медичним закупівлям та партнерам, зокрема, Комітету з питань здоровʼя нації, медичної допомоги та медичного страхування, Агентству США з міжнародного розвитку USAID та його проєктам SAFEMed і HRS, Представництву Європейського Союзу в Україні, Всесвітній організації охорони здоров’я, ЮНІСЕФ, Світовому Банку, Глобальному Фонду і Міжнародному медичному корпусу. Завдяки постійній та ефективній взаємодії, попри повномасштабну війну, вдається забезпечувати українських пацієнтів якісними та безоплатними медичними послугами.