Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

За понад рік війни росія зруйнувала та пошкодила медичних закладів на 2,5 млрд доларів – дослідження Світового банку

З першого дня війни, росія майже щодня завдає ударів по медичній інфраструктурі. За даними Світового банку, ворог вже зруйнував в Україні медичних закладів на понад 2,5 мільярда доларів. Ракетами та снарядами окупантів зруйновано або пошкоджено щонайменше 978 медзакладів. Також пошкоджено або знищено 650 «швидких» та щонайменше 596 аптек. Такі дані представлені у звіті Світового банку «Швидка оцінка шкоди та потреб в Україні», презентованому на онлайн-зустріч секторальної робочої групи «Охорона здоровʼя» Міністерства охорони здоровʼя України за участю міжнародних партнерів.

Найбільше збитків медичній інфраструктурі росія нанесла на території чотирьох областей: на Донеччині збитки оцінюються у 768 млн доларів, на Харківщині – у 618 млн доларів, на Чернігівщині – у 259 млн доларів, на Луганщині – у щонайменше 188 млн доларів.

За словами міністра охорони здоровʼя, команда МОЗ консолідує зусилля з міжнародними партнерами, аби комплексно оцінити втрати медичної системи від російського вторгнення. 

«Позаду 13 найскладніших місяців в історії нашої країни. Місяці, коли терористична росія день за днем била по наших лікарнях, амбулаторіях та аптеках. Зараз для нас надважливо чітко розуміти, які фінансові втрати ми маємо, бачити ці дані в розрізі областей. Це дозволить пріоретизувати ресурси на відновлення туди, де наразі вони будуть найбільш ефективні та дозволять максимально відновити доступ пацієнтів до медичної допомоги», – зазначив Віктор Ляшко. 

Лише у 2023 році на відновлення доступу до медичної допомоги та реконструкцію медзакладів Україна потребуватиме щонайменше 640 мільйонів доларів. 

Загалом потреби на відновлення системи охорони здоров’я за наслідками війни наразі становить $16,4 мільярда доларів.