Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

За понад 20 місяців війни рф вже пошкодила 1468 об’єктів медзакладів та ще 193 зруйнувала вщент

За понад півтора року повномасштабної війни росія пошкодила 1468 об’єктів медичних закладів України, ще 193 було зруйновано вщент. Російські загарбники продовжують нищити об’єкти цивільної інфраструктури, в тому числі й медичної: лікарні, амбулаторії, поліклініки, пологові та інші медзаклади, перешкоджаючи медикам працювати та створюючи додаткове навантаження на медичну систему. 

Зокрема, найбільших втрат зазнали медзаклади Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Чернігівщини та Херсонщини. Від початку війни ворог пошкодив 103 автівки екстреної медичної допомоги, знищив 253 автомобілі та захопив 125 автівок «екстренки». 

Однак, попри всі атаки на медичні заклади та постійні бомбардування ворога, в Україні тривають роботи з відбудови медичної інфраструктури. Першочергово йдеться про обʼєкти на деокупованих територіях, які внаслідок ворожих обстрілів та бомбардувань зазнали невеликих ушкоджень. 

Станом на початок листопада 2023 року вже вдалося повністю відновити 421 об’єкт медзакладів, ще 413 об’єктів відновлено частково. Найбільше відновлених медзакладів наразі на Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині. 

Міністерство охорони здоров’я разом із партнерами працюють над відбудовою українських лікарень та створюють умови, щоб наші героїчні медики попри війну могли повноцінно працювати та надавати потрібну медичну допомогу кожному пацієнту. Саме тому, попри спричинені війною виклики, роботи з відновлення української медичної інфраструктури триватимуть й надалі.  

Нагадаємо, нещодавно було відновлено Миколаївську обласну дитячу клінічну лікарню, яку було пошкоджено ще на початку війни.