Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

За ініціативою МОЗ Уряд розгляне питання створення українського центру трансплант-координації

Найближчим часом Уряд розгляне питання створення в Україні центру трансплант-координації. Таку ініціативу висунуло Міністерство охорони здоров'я під час засідання медичної ради 15 вересня.

Крім цього, було обговорено “дорожню карту” розвитку системи трансплантації в Україні, а також питання збільшення кількості національних донорів кісткового мозку в Україні.

“Зараз у БФ “Всеукраїнський реєстр донорів кісткового мозку”  є 4 тисячі заявок від донорів. Дуже сподіваємося, що найближчим часом ми досягнемо показника 8-10 тисяч типувань, що дозволить нам говорити про перші неродинні трансплантації кісткового мозку, які будуть здійснені від українського донора”, - зазначив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Наразі МОЗ здійснює конкретні кроки щодо розвитку трансплантації не лише органів, але й кісткового мозку. Активно до цього процесу долучилися Київський обласний онкологічний диспансер, Київський міський центр трансплантації кісткового мозку та “Інститут патології крові та трансфузійної медицини” НАМН України. До кінця року учасниками пілотного проекту буде проведено 84 аутологічних трансплантацій кісткового мозку, а також 4 алогенних. В 2021 році заплановано провести 250-300 таких операцій.

Міністерство охорони здоров'я також веде перемовини про впровадження програм стажування українських фахівців за кордоном, обговорюється з НСЗУ можливість запровадження пакету супроводу пацієнтів після трансплантації.