Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

За два місяці з початку додаткового раунду з імунізації проти дифтерії та правця медики зробили понад 467 тисяч щеплень

Додатковий раунд з імунізації проти дифтерії та правця триватиме в країні до кінця року. Зокрема, дітям, які пропустили планові щеплення за Національним календарем профілактичних щеплень, та дорослим, які не отримали ревакцинацію, медики нагадують про важливість щеплень та запрошують на вакцинацію. У віддалених громадах та містах працюють вакцинальні бригади, які проводять здебільшого ревакцинацію дорослого населення.  


За серпень та вересень під час додаткового раунду з імунізації вакцинацію надолужили 65 985 дітей віком до 6 років та 71 338 дітей віком від 7 до 17 років, які пропустили щеплення проти дифтерії та правця раніше. Також 322 582 дорослих протягом серпня-вересня надолужили пропущені щеплення та пройшли ревакцинацію. Найбільше щеплень за останній місяць проведено у Рівненській, Тернопільській та Волинській областях. Найменше — у Львівській, Чернівецькій та Закарпатській областях. 


Нагадаємо, у серпні за ініціативи Міністерство охорони здоров’я Центр громадського здоров’я та обласні центри контролю і профілактики захворювань (ЦКПХ), за підтримки ВООЗ та ЮНІСЕФ, почали додаткові заходи з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця. Вакцинація — безоплатна, зробити її можна у пунктах щеплень у лікарнях країни, попередньо записавшись у сімейного лікаря. З 26 років планова ревакцинація для дорослих є обов’язковою кожні 10 років. 


Чим небезпечні кашлюк, дифтерія та правець?


Кашлюк — це гостра бактеріальна інфекційна хвороба дихальних шляхів. Характеризується важкими нападами кашлю, які можуть тривати кілька тижнів або навіть місяців. Поширюється повітряно-крапельним шляхом під час кашлю або чханні інфікованої людини. Хворіють здебільшого діти та підлітки, проте захворіти можуть і дорослі. Найнебезпечнішим кашлюк є для у новонароджених і немовлят: він може викликати тимчасову зупинку дихання (апное) і загалом має високий ризик ускладнень та смерті. 


Дифтерія — гостра інфекційна хвороба, яка вражає переважно слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та шкіру, утворюючи характерні плівки, які можуть викликати серйозні ускладнення. Бактерія потрапляє в організм людини в дихальні шляхи, де починає виділяти токсин, який потрапляє у кров і вражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему та нирки. Навіть попри своєчасне лікування близько 20 % невакцинованих хворих помирають.


Правець — гостра інфекційна хвороба, спричинена бактерією, яка виділяє потужний токсин, вражає нервову систему і призводить до сильних болючих м’язових спазмів (судом). Захворіти на правець можна, якщо збудник потрапить через пошкодження шкіри: рани, порізи, опіки, укуси тварин, травмування гострими предметами, уламками деревини. Наприклад, дитина може інфікуватися, поранившись цвяхом, який забруднений ґрунтом. Смертність від правця досягає 25-80 %.