Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

За допомогою С-арки проводять малоінвазивні операції на Миколаївщині

Уже понад 50 пацієнтів прооперовано за допомогою рентгенівської установки з С-аркою в Баштанській міській багатопрофільній лікарні, що на Миколаївщині. Обладнання для хірургічного відділення закладу придбано за кошти, що зібрали діти «Українського дитячого центру» в місті Зальцбурзі, та передано в якості гуманітарної допомоги.

Сам апарат являє собою електрооптичний перетворювач. Рентгенівське навантаження С-арки дуже незначне, тож і для хірурга, і для пацієнта така процедура безпечна. Водночас С-арка дає можливість лікарю фіксувати всі етапи операції і в реальному часі спостерігати за  її ходом на моніторі. 

«С-арка дозволяє виконувати малоінвазивні оперативні втручання для корекції переломів без великих хірургічних доступів. Операції виконуються з декількох доступів всього 4-5 см, без звичних великих травматичних розрізів, тож функція кінцівки відновлюється набагато швидше і безболісніше, — говорить Юрій Давидов — лікар ортопед-травматолог КНП “Баштанська міська багатопрофільна лікарня”. — Тепер, приміром, можна виконувати закриту репозицію перелому і спостерігати все це очима, а не “навпомацки”».

Апарат застосовують майже у всіх випадках оперативних втручань, що проводить заклад. Найчастіше це травматологічні операції у разі переломів довгих трубчастих кісток, внутрішньосуглобових переломів та під час операцій для вилучення уламків у поранених.