Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

За 11 місяців війни росіяни зруйнували 171 обʼєкт медзакладів та ще 1035 пошкодили

Від 24 лютого минулого року окупанти майже щодня завдають ударів по українській медичній інфраструктурі. За 11 місяців війни в Україні постраждали 1206 обʼєктів медзакладів. З них 1035 обʼєктів медичної інфраструктури пошкоджено та ще 171 обʼєкт зруйновано вщент, без можливості подальшого відновлення. 

Аби відбудувати зруйновану та пошкоджену медичну інфраструктуру до того стану, в якому вона була до війни, за попередніми оцінками, державі необхідно близько 1 млрд доларів. 

За словами першого заступника міністра охорони здоров’я Олександра Комаріди, ворог цілеспрямовано цілить у лікарні та амбулаторії, аби залишити якомога більшу кількість населення без медичної допомоги. 

«Щодня з кожного регіону ми отримуємо цифри по руйнуваннях та пошкодженнях медичної інфраструктури. На превеликий жаль, майже щодня ці цифри зростають, особливо на фронтових та прифронтових територіях. Наші лікарні, пологові та амбулаторії продовжують ставати мішенями для російських ракет та снарядів. Але жодними подібними обстрілами росія нас не зламає. Ми вже відбудовуємо зруйновані лікарні, аби наші пацієнти мали повноцінний доступ до необхідної медичної допомоги», – заявив Олександр Комаріда.

Він також зазначив, що в деокупованих регіонах та на територіях, де не ведуться бойові дії, Україна активно відновлює медичні заклади. За 11 місяців війни повністю відновлено 143 обʼєкти медзакладів, які в результаті обстрілів зазнали незначних ушкоджень чи руйнувань. Ще понад 250 обʼєктів медичних закладів відновлені частково. 

Найбільше відбудованих медзакладів знаходяться на території Київської, Чернігівської, Житомирської та Дніпропетровської областей.