Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

З початку року українським лікарням перераховано понад 118 млрд грн – звіт НСЗУ

У 2022 році Нацслужба здоров’я законтрактувала 3476 медичних закладів, яким перерахувала понад 118 мільярдів гривень за Програмою медичних гарантій (далі – ПМГ). Попри всі виклики, продиктовані війною, ПМГ функціонує в повному обсязі та дозволяє забезпечити безоплатною медичною допомогою кожного пацієнта, який її потребує. 

За словами заступника міністра охорони здоров'я Олексія Яременка, цього року Національна служба здоров'я України (далі – НСЗУ) зробила великий крок до прозорості та ефективного планування медичної допомоги на місцях, запровадивши аналітичний інструмент, який дозволяє побачити реалізацію ПМГ у кожній області, районі чи конкретній лікарні. 

«Розроблений аналітичний звіт дає нам можливість прийняти рішення, як краще побудувати систему медичної допомоги. Це чіткий інструмент, завдяки якому можна приймати якісні управлінські рішення щодо конкретного медзакладу. В кожній області керівник профільного департаменту щомісяця матиме чітку картину, яку кількість послуг надає медичний заклад, скільки коштів отримує щомісяця від НСЗУ, як побудовані маршрути пацієнта», – зазначив Олексій Яременко під час засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Згідно з аналітичним звітом, найбільшу суму коштів лікарні отримали за пакетом «Первинна медична допомога» – понад 20 мільярдів гривень. Декларацію з сімейним лікарем мають понад 32,5 млн українців.

Пріоритетними послугами залишається медична допомога для пацієнтів з інсультами та інфарктами. З початку року на лікування інсультів держава витратила понад 2,2 млрд гривень. Медична допомога у разі інфаркту обійшлася в понад 768 млн гривень.

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що уряд додав нові пакети до Програми медгарантій та збільшив тариф на стаціонарну реабілітацію.