З початку року на кір захворіли понад 30 тисяч людей, 11 померли. Єдиний надійний захист - вакцинація
За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 11-го тижня 2019 р. на кір захворіли 2 146 людей — 1 044 дорослих та 1 102 дитини. Щеплення — єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності. Загалом у період із 28 грудня 2018 р. до 14 березня 2019 р. на кір в Україні захворіло 30 794 людини — 13 825 дорослих і 16 969 дітей.
16 березня від ускладнень кору померла 9-річна дівчинка в Рівненській області. МОЗ України висловлює співчуття рідним.
Вперше Львівська область втратила своє антилідерство за рівнем захворюваності на кір. З 1 лютого рівень захворюваності в області щотижня зменшується в середньому на 10%. У Вінницькій області за 11-й тиждень зареєстрували майже в 2 рази менше нових випадків кору, ніж за попередній.
Саме в цих двох областях тривають спецоперації, щоби підвищити рівень охоплення щепленнями і зупинити поширення кору. Так, у Львівській області посилили заходи з імунізації дітей віком 6–18 років і зокрема у лютому пропущені щеплення отримав 19 671 школяр. На Вінниччині протягом лютого захистили від кору 11 848 людей.
Активно вакцинуються в Чернівецькій області: з початку року щеплення отримали понад 10 тисяч людей. Також в області ухвалили рішення не допускати до навчального процесу в закладах освіти невакцинованих проти кору дітей.
Внаслідок зростання рівня вакцинації у більшості областей щотижня фіксується все менше нових випадків кору. Водночас у 6 регіонах показники зростають: у Київській, Хмельницькій, Тернопільській, Дніпропетровській та Харківській областях, а також м. Києві. Саме в Києві минулого тижня зафіксовано найбільше нових випадків кору.
З початку року від ускладнень кору померло одинадцять людей.
Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.
Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані), а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики.
Усі регіони забезпечені вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 7 березня в Україні було 1 173 915 доз. Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці. Зауважте, що зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, можна ЛИШЕ у комунальних («державних») закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Направляти на щеплення можуть сімейні лікарі, терапевти й педіатри.
Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.
Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.
Докладно про кір та вакцинацію проти кору: https://bit.ly/2Dok6Qh.