Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

З початку повномасштабної війни медична гуманітарна допомога обліковується через систему «MedData», що забезпечує прозорість процесу — Марія Карчевич

Парламентський комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ініціював «круглий стіл» на тему «Стан функціонування автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги». До участі були запрошені народні депутати, представники Офісу Президента, міністерств та відомств, громадський сектор.

Завдання держави якраз полягало у виробленні механізму якісної реєстрації, розподілення гуманітарної допомоги — щоби вона потрапляла туди, де її найбільше потребують. 

Так, заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич поділилася досвідом щодо швидкого реагування на закриття потреб медичних закладів, починаючи з лютого 2022 року.

Фактично, вже у березні 2022 р. Міністерством охорони здоров’я було пропрацьовано весь алгоритм, починаючи від комунікацій з донорами і завершуючи  процесами обліку та розподілу вантажів на території України. 

Збір даних про медичні потреби, облік залишків на регіональних складах і в закладах охорони здоров’я, а також розподіл медичної гуманітарної допомоги відбуваються за допомогою інформаційно-аналітичної системи «MedData», що забезпечує контрольованість і прозорість процесу.

МОЗ розподіляє цю допомогу не лише на заклади охорони здоровʼя свого підпорядкування, але і на комунальні та відомчі заклади, зокрема і на ті, що знаходяться в підпорядкуванні структур безпеки та оборони. Уся гуманітарна допомога сортується за пріоритетністю. Найперше — для закриття потреб медичних закладів, що знаходяться в зоні бойових дій та поблизу них, а також тих, що займаються лікуванням поранених. Крім того, у фокусі — заклади регіонів із великою кількістю внутрішньо переміщених осіб.

Гуманітарну допомогу розвантажують на 4 транзитних складах. Вони містять холодовий режим для того, щоб можна було зберігати ліки. Там відбувається сортування вантажів, облік, внесення до системи для відстеження кожного. Після цього здійснюється розподіл відповідно до потреб, переданих до системи «MedData». Далі логістичні партнери здійснюють транспортування до регіональних складів, які діють при військових адміністраціях.

«Щотижня ми публікуємо публічні звіти на сайті Міністерства. Також є дашборд у режимі реального часу, з яким можна ознайомитися. По кожному вантажу готуємо листи, в яких дякуємо донорам, до них прикріплюємо інформацію про спрямування наданої допомоги. Це прозорість, відкритість для партнерів і вдячність їм одночасно. Також співпрацюємо з понад 20 найбільшими волонтерськими та громадськими ініціативами в країні», — говорить заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.  

За період воєнного стану до України через координацію МОЗ надійшло більше ніж 12,5 тисячі тонн медичної гуманітарної допомоги на суму понад 13,5 млрд грн. Нині нас продовжують підтримувати низка країн світу, міжнародні та партнерські організації, український та іноземний бізнес та безпосередньо медичні заклади інших країн.

Учасники «круглого столу» зазначали, що Україна потребуватиме гуманітарної допомоги продовж усього воєнного часу. Тож питання реєстрації гуманітарної допомоги, контролю обігу гуманітарної допомоги та звітування щодо її розподілення має бути вирішена якнайшвидше. Також присутні відзначили позитивний досвід МОЗ та сфери охорони здоров’я в цьому напрямі.

Нагадаємо, телемедичні системи та медвироби — нещодавня гуманітарна допомога партнерів МОЗ.