З 9 листопада «червоний» рівень епіднебезпеки діятиме у 199 адміністративних одиницях
До «червоного» рівня епідемічної небезпеки з 9 листопада буде віднесено 199 адміністративних одиниць з 23 областей, тоді як наразі він діє у 112 містах і районних центрах. Водночас до «помаранчевого» рівня за рішенням Державної комісії ТЕБ та НС від 6 листопада потрапили 418 адміністративних одиниць.
Наразі перелік адміністративних одиниць із «червоним» рівнем епідемічної небезпеки збільшено на 86 міст та районів, порівнюючи з попереднім тижнем. Зокрема, до нього увійшли всі 28 адміністративних одиниць Житомирської області та 31 адміністративна одиниця Полтавської області у зв’язку з тим, що там 5 днів поспіль показник заповненості ліжок, відведених для надання допомоги хворим на COVID-19, перевищує 75%.
За останній тиждень до «червоного» рівня епідемічної небезпеки додалися два обласні центри – міста Краматорськ та Запоріжжя з рівнем захворюваності 383 особи на 100 тисяч населення. Загалом до «червоного» рівня віднесено 13 обласних центрів: Житомир, Івано-Франківськ, Чернівці, Рівне, Хмельницький, Чернігів, Харків, Краматорськ, Ужгород, Запоріжжя, Миколаїв, Полтава та Суми.
На межі з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки знаходяться ще 5 обласних центрів: Тернопіль з показником захворюваності 319 осіб на 100 тисяч населення, Сєвєродонецьк – 314, Вінниця – 309, Київ – 299, Херсон – 292.
У разі збереження тенденції щодо погіршення епідемічної ситуації і недотримання протиепідемічних норм зазначені населені пункти наступного тижня також можуть потрапити до «червоного» рівня епідемічної небезпеки.
До «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, зокрема, потрапляють 11 обласних центрів: Вінниця, Луцьк, Тернопіль, Львів, Дніпро, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Одеса, Херсон, Черкаси та столиця, місто Київ.
Віднесення до «помаранчевого» рівня означає заборону проведення масових заходів на понад 20 осіб, перевезення громадським транспортом пасажирів у кількості більше ніж є посадкових місць, заборона торгівлі з кількістю відвідувачів більше ніж 1 людина на 10 кв м. Ресторани та кафе можуть працювати лише на виніс та із заповненістю залів не більше 50% посадкових місць, заборонено дискотеки і роботу нічних клубів, обмежено планові госпіталізації. Також забороняється виїзд дітей на оздоровлення та відпочинок, а також робота закладів соціального захисту.
Детальніше - у нашій інфографіці.
Засідання Центральної комісії ТЕБ та НС проводитись щотижня. За результатами аналізу ситуації в регіонах визначатються рівні розповсюдження коронавірусу. Епідемічні показники на рівні районів та міст обласного значення за посиланням.
Ознайомитися з оновленим поділом регіонів за рівнями епіднебезпеки та запровадженими обмеженнями можна на офіційних сайтах Кабінету Міністрів та МОЗ.
Нагадаємо, Уряд 13 жовтня прийняв зміни до умов адаптивного карантину, зокрема в національні індикатори визначення рівня карантинних обмежень.