Єдина позиція сфери охорони здоров’я: МОЗ і Держлікслужба готуються до переговорного процесу з ЄС
17 вересня 2024 року відбулася робоча зустріч між представниками МОЗ та Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) для узгодження спільних дій обох відомств у рамках підготовки до переговорного процесу щодо інтеграції України до Європейського Союзу.
На зустрічі заступниця міністра охорони здоровʼя України Марина Слободніченко представила дорожню карту підготовки до скринінгової зустрічі з Європейською комісією з переговорного розділу 28 «Захист прав споживачів та охорона здоров'я», що відбудеться 10-12 лютого 2024 року. Вона наголосила на важливості тісної координації дій між МОЗ та Держлікслужбою, оскільки обидва відомства мають ряд важливих євроінтеграційних задач. Під час переговорного процесу з ЄС йтиметься про регулювання лікарських засобів, медичних виробів, косметики, а також оцінку медичних технологій, тож формування єдиної державницької позиції у цих сферах є вкрай необхідним.
“Наша спільна мета полягає в тому, щоб забезпечити ефективну підготовку до переговорів з Європейським Союзом. Ми маємо продемонструвати Єврокомісії нашу готовність до змін, єдність та здатність адаптуватися до європейських стандартів у сфері охорони здоров’я. Важливо, щоб Україна виступала єдиним голосом на міжнародній арені та була готова до впровадження нових регуляторних норм.”
Окрім цього, під час заходу обговорили важливість зустрічей у форматі «one voice», які заплановані на жовтень та листопад 2024 року. Ці зустрічі стануть основним майданчиком для діалогу з бізнес-спільнотою, громадськістю та іншими зацікавленими сторонами. Це дозволить виробити узгоджену позицію України щодо впровадження нових регуляцій у фармацевтичному секторі. Одним із ключових елементів цих зустрічей буде підготовка презентацій, які міститимуть актуальну інформацію про стан справ у відповідних секторах та будуть згодом надаватись Єврокомісії.
Представники Держлікслужби висловили готовність надати своїх експертів до команди перемовників, які будуть безпосередньо залучені до обговорення питань, що стосуються регулювання лікарських засобів та медичних виробів. Це дозволить забезпечити синхронізацію дій та чітку координацію зусиль на всіх рівнях.
Марина Слободніченко також звернула увагу на необхідність підготовки обґрунтувань для можливих перехідних періодів у впровадженні європейських норм.
“Ми маємо бути готовими продемонструвати наші досягнення та зрозуміло пояснити необхідність певних адаптаційних кроків. Це дозволить нам не тільки досягти взаєморозуміння з європейськими партнерами, але й забезпечити ефективну реалізацію нових стандартів у сфері охорони здоровʼя”