Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Як в українських лікарнях готуються до опалювального сезону та можливих знеструмлень

За час повномасштабної війни росія систематично атакує та обстрілює енергетичну систему України. Тож об’єкти цивільної інфраструктури, зокрема й лікарні, мають бути готовими до можливих знеструмлень та повноцінної роботи за аварійних умов. 

Нині триває оснащення медзакладів альтернативними джерелами живлення та підсилення їх стійкості, аби забезпечити безперебійне надання медичної допомоги українцям. Йдеться про генератори, старлінки, свердловини, автономні котельні тощо. 

Сьогодні серед 642 закладів охорони здоров’я, які входять до спроможної мережі, повністю автономними є 296. Вони мають власні котельні, свердловини та генератори. 561 медзаклад спроможної мережі забезпечений резервним джерелом теплопостачання (котельнею) та 370 медзакладів мають власні свердловини. 539 закладів забезпечені резервними джерелами живлення – генераторами для можливості безперебійного функціонування. 102 заклади охорони здоровʼя мають потребу у генераторах для додаткових потреб. 

Загалом в українських лікарнях наявно близько 12 тис. генераторів для безперебійного електроживлення. Майже 4 тис. генераторів було доставлено до медзакладів за час повномасштабної війни. 

Для того, щоби під час знеструмлень та перебоїв із мобільною мережею, медзаклади могли залишатися на зв’язку, крім генераторів, частина лікарень забезпечена станціями супутникового інтернету «Starlink». Зараз медзакладах встановлено вже 1185 таких станцій. 

Також триває підсилення медзакладів ще одним альтернативним та екологічним джерелом електроенергії – сонячними панелями. Зараз лікарні, поліклініки та амбулаторії в різних куточках країни активно оснащуються сонячними панелями. Сьогодні вже понад 90 українських медзакладів мають сонячні станції з акумуляторами, які накопичують енергію. Обладнання встановлюють коштом різноманітних програм, благодійних фондів, урядів інших країн тощо. 

Міністерство охорони здоров’я України продовжує працювати у напрямі підсилення лікарень й надалі забезпечуватиме українські лікарні у різних регіонах альтернативними джерелами електроенергії. Таке підсилення допоможе медзакладам бути готовими до викликів та безперебійно надавати медичну допомогу українцям.