Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Всі регіони України визначили госпітальні округи, проекти 7-ми – скерували на доопрацювання

Міністерство охорони здоров’я в рамках наради з головами управлінь охорони здоров’я всіх регіонів України розглянуло проекти госпітальних округів, обговоривши їх межі та склад лікарень.

Проекти представили 24 області та місто Київ. Після презентації 19 областей підтвердили свою відповідність затвердженій методиці формування округів, на доопрацювання повернули проекти госпітальних округів Львівської, Одеської, Закарпатської, Черкаської, Івано-Франківської, Донецької та Луганської областей.

Як розповів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, до кінця грудня поточного року плани всіх округів мають бути надіслані регіонами на затвердження. У випадку, якщо регіон його не подасть, МОЗ буде вимушений ухвалити рішення самостійно.

«Наступного року потрібно розробити генеральні плани розвитку госпітальних округів, щоб розвивати мережу, адже головне – це не визначення адміністративної межі, яка лікарня головна, а яка другорядна. Це потрібно для того, щоб скласти список із пріоритетних лікарень, доріг, у які держава інвестуватиме найближчі 5 років», - наголосив Павло Ковтонюк, додавши що від керівників місцевих управлінь наразі залежатиме доступність медичної допомоги в громадах.

Під час наради управлінці розглянули проект примірного положення про госпітальний округ, методичні рекомендації щодо інструментів кадрового планування в закладах охорони здоров’я та інше. Павло Ковтонюк також закликав представників регіонів взяти участь у розробці рамкових вимог до ключових лікарень госпітального округу та інших нормативних документів, які мають прикладне значення для роботи медичних закладів.

Нагадаємо, за ініціативи МОЗ України, за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Швейцарського бюро співробітництва в Києві триває нарада «Реформа системи охорони здоров’я в 2017 році: план дій, комунікація для населення, комунікація для медичної громади».