Враховуючи потреби ветеранів, створювати можливості універсального доступу до якісної та безоплатної медичної допомоги для всіх українців — пріоритет політики МОЗ
У четвер, 22 серпня, в столиці відбувся щорічний VІІ Міжнародний ветеранський форум «Україна. Ветерани. Єдність». Майже 70 учасників заходу говорили про актуальні потреби та запити ветеранів, а саме: державну ветеранську політику, розбудову ветеранського суспільства, здоров’я, реабілітацію та ментальну підтримку, реінтеграцію ветеранів і ветеранок у своїх громадах.
Експозона Міністерства охорони здоровʼя, представлена на форумі, містила інформацію про медичні послуги, які в рамках державної програми медичних гарантій можуть безоплатно отримати ветерани та ветеранки в медзакладах країни. Ключове завдання МОЗ — враховуючи потреби ветеранів, створювати можливості універсального доступу до якісної та безоплатної медичної допомоги для всіх українців.
Форум проходив у форматі панельних дискусій, TED-виступів, сайд-івентів та виставок. Учасником одного з панельних майданчиків, присвяченого темі «Громади для ветеранів війни», став перший заступник міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров.
“Підвищувати якість та покращувати доступність медичної допомоги по всій країні — завдання Міністерства охорони здоровʼя. Повномасштабне вторгнення поставило перед нами нові завдання та виклики. Однією із пріоритетних тем, яка набула актуальності, є психологічна допомога. У 2022 році ми не мали достатньої потужності медзакладів та вузькопрофільних фахівців, але завдяки всеукраїнській програмі Олени Зеленської “Ти як?”, а також міжнародним партнерам із ВООЗ, які допомогли реалізувати програму mhGAP, Міністерству вдалося змінити доступ до послуг з охорони психічного здоров’я. Ключовим питанням для системи охорони здоровʼя стала, зокрема, реабілітація. Відремонтовані відділення, безбарʼєрні простори, сучасне обладнання, фахові мультидисциплінарні команди, доступність — це концепція МОЗ, яка передбачає розбудову системи реабілітації.”
Додатково до послуг у межах Програми медичних гарантій у квітні ц. р. Міністерство охорони здоровʼя спільно з Національною службою здоровʼя України запустили пілотний проєкт «Зубопротезування для окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», який складається з двох послуг: зубопротезування та зуболікування. Наразі стоматологічні послуги надаються в 130 медзакладах по всій країні, які уклали договір із НСЗУ. Загальна гранична вартість за два пакети послуг на одного пацієнта, яка покривається державою, складає 39 937 грн.
У рамках програми медичних гарантій ветерани та ветеранки можуть також безоплатно отримати послуги з лікування безпліддя, реабілітації, психологічну допомогу та інші. Крім цього, для всіх пацієнтів діє урядова програма реімбурсації, яка дозволяє повністю або з незначною доплатою придбавати лікарські засоби за програмою «Доступні ліки».