ВООЗ та ПРООН посилять співпрацю з МОЗ у питаннях гендерної політики та допомоги постраждалим від сексуального насильства
Керівництво Міністерства охорони здоров’я зустрілося з представниками ВООЗ та ПРООН для обговорення напрямів розширення співпраці з питань гендерної політики та поліпшення медичної допомоги для постраждалих від сексуального насильства під час війни.
В рамках зустрічі представники агенцій ООН висловили готовність сприяти Міністерству охорони здоров’я. Зокрема, ВООЗ планує залучити своїх експертів до спільної роботи з фахівцями МОЗ над удосконаленням порядку проведення, документування, обстеження і надання медичної допомоги постраждалим від домашнього насильства (наказ МОЗ №278 від 01.02.2019).
Під час зустрічі сторони також обговорили й питання врахування гендерних аспектів у формуванні політики у сфері охорони здоров’я. Так, нині МОЗ працює над стратегією розвитку сфери охорони здоров’я до 2030 року. Це комплексний документ і дуже важливо, щоб він відповідав вимогам та викликам часу — враховував як усі ключові аспекти гендерної політики, так і негативні наслідки війни, зокрема наслідки воєнних злочинів, пов’язаних з усіма видами насильства, в тому числі сексуального.
«Повномасштабна війна загострює проблему гендерної нерівності та гендерно зумовленого насильства. А, отже, перед нами постає виклик — ми маємо не лише удосконалити наявний механізм допомоги постраждалим, але й максимально врахувати гендерні аспекти під час надання усіх видів медичної допомоги. В рамках угоди про асоціацію з ЄС Україна взяла на себе відповідальність за те, щоб питання гендерної рівності були враховані в усіх державних політиках. Ми маємо будувати нову країну, де немає місця для гендерно зумовленої дискримінації та насильства. Отже, важливо підвищувати гендерні компетентності як серед фахівців охорони здоров’я, що формують політику, так і серед медичних працівників», — зазначила Марина Слободніченко, заступниця міністра з питань євроінтеграції.
Міжнародні партнери підтримують прагнення Міністерства у підвищенні гендерної компетентності серед працівників усіх напрямів охорони здоров’я та планують проведення відповідних тренінгів. Так, у жовтні регіональний офіс ВООЗ організовує практичний семінар для управлінців у системі охорони здоров’я. Навчання направлене на формування політичної, правової, економічної, соціально-культурної грамотності у питаннях, пов’язаних з впровадженням гендерної політики в Україні серед працівників МОЗ, обласних департаментів охорони здоров’я та управлінського персоналу медзакладів. Своєю чергою, ПРООН у вересні проведе другу серію тренінгів для лікарів, що працюють на рівні спеціалізованої медичної допомоги.