ВООЗ готова долучиться до формування євроінтеграційних пріоритетів МОЗ після завершення селф-скринінгу
Всесвітня організація охорони здоров’я готова допомагати Україні в імплементації положень права Європейського Союзу (acquis ЄС) у сфері охорони здоров’я. Зокрема, ВООЗ планує долучитися до формування нормативних пріоритетів після завершення селф-скринінгу, а також надавати експертну та технічну підтримку у процесі адаптації українського законодавства до права ЄС.
«Ми дуже вдячні Всесвітній організації охорони здоров’я за систематичну підтримку та готовність до подальшого розширення нашої співпраці у євроінтеграційному напрямі роботи МОЗ, адже багато норм і стандартів, які ВООЗ допомагає впроваджувати в українській системі охорони здоров’я безпосередньо перетинаються з директивами ЄС. Попереду дуже багато роботи, особливо у сфері громадського здоров’я. Завдяки технічній та експертній підтримці ВООЗ, ми зможемо пришвидшити цей процес», — заявила заступниця міністра охорони здоровʼя Марина Слободніченко.
Наразі, в межах підготовки до переговорів про членство в Європейському Союзі, в Україні триває процедура селф-скринінгу. Це процес первинної оцінки українського законодавства на відповідність актуальному праву ЄС. Загалом в межах цього процесу необхідно оцінити понад 27 тисяч актів права, розділених на 35 тематичних розділів майбутньої угоди про членство. Зокрема, МОЗ має розглянути понад 700 нормативно-правових актів у сфері охорони здоров’я.
«Довгострокове партнерство ВООЗ в Україні та досвід роботи в багатьох країнах Європи, а також знання в нормативній сфері є цінним надбанням, яке ми вносимо в процес, що зараз триває в країні щодо наближення до нормативно-правової бази Європейського Союзу. Ми вже підтримуємо сфери громадської охорони здоров’я та лікарських засобів, ще більше заплановано в найближчі роки. Ми прагнемо прогресу у сфері регулювання, а також збільшення потенціалу установ, оскільки найголовнішим є впровадження найкращих практик і стандартів та поліпшення здоров’я людей», — зазначив глава бюро ВООЗ в Україні, доктор Ярно Хабіхт.
Довідка: процедура оцінки українського законодавства щодо відповідності до права ЄС розпочалася у березні цього року. Планується, що міністерства та інші центральні органи виконавчої влади завершать селф-скринінг до 30 червня 2023 року, а до 30 серпня — сформують та подадуть уряду звіт з конкретними пропозиціями щодо узгодження секторального законодавства відповідно до права ЄС.