Віктор Ляшко відвідав провідну лікарню Марії Єлизавети у Копенгагені, яка приймає постраждалих українців на лікування та реабілітацію
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко у ході робочого візиту до Данії відвідав у Копенгагені лікарню Марії Єлизавети для дітей, підлітків і молодих родин (Rigshospitalet). Від початку повномасштабної війни в Україні цей медзаклад приймає українських пацієнтів на лікування у рамках програми Medevac. У ході візиту до лікарні міністр зустрівся з її генеральним директором Расмусом Мегельвангом (Rigshospitalet) та ознайомився з роботою медзакладу.
“Від початку повномасштабної війни Данія є однією з країн, яка найбільш активно допомагає Україні та українцям. Це і численна гуманітарна допомога, і обладнання для лікарень, і відновлення медзакладів, і медична евакуація тих, хто постраждав. Медзаклади Данії активно приймають на лікування та реабілітацію поранених українських захисників та цивільних громадян. Наразі проліковано вже майже 200 пацієнтів, серед яких є люди з онкологічними захворюваннями та мінно-вибуховими травмами, військовослужбовці. Таким чином всі вони мають змогу відновитися у мирних умовах і якнайшвидше повернутися до нормального життя. Ми дуже цінуємо таку підтримку Данії.”
Зазначимо, що від початку повномасштабної війни медична евакуація українців до закордонних клінік проводиться майже щотижня. За цей час спеціалізованим медичним транспортом вдалося доставити на лікування 5665 українських пацієнтів. Евакуаційні рейси організовані завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, урядів європейських країн та численних партнерів.
Зокрема, Данія є однією з країн-учасниць програми Medevac, яка приймає українських постраждалих. До данських клінік загалом було евакуйовано майже 200 пацієнтів, серед яких є пацієнти з мінно-вибуховими травмами, а також люди з онкологічними захворюваннями. До лікарні Марії Єлизавети для дітей, підлітків і молодих родин (Rigshospitalet) було направлено 52 українських пацієнти.
Клініка продовжує приймати українців та наразі у медзакладі проходять лікування та реабілітацію українські військовослужбовці. Крім того, лікарня надає необхідне лікування громадянам України, які отримали тимчасовий захист у Данії.
Нагадаємо, що на лікування за кордон направляють дорослих і дітей, які отримали поранення внаслідок обстрілів, мають онкологічні або рідкісні захворювання, а також військових, що потребують спеціалізованої допомоги.
Іншим визначним аспектом співпраці між Україною та Данією є міжнародні медичні партнерства, які вже мають конкретні результати. Зокрема, торік, лікарня Марії Єлизавети для дітей, підлітків і молодих родин та Київська обласна дитяча лікарня уклали меморандум про співпрацю. Співпраця передбачає стажування медиків Київської дитячої лікарні за напрямами дитячої онкогематології, комбустіології, генетики.
Зазначимо, що у данській лікарні отримують допомогу не лише діти й підлітки, а також вагітні жінки, що забезпечує безперервний процес спостереження та можливість раннього виявлення багатьох проблем і захворювань. Саме тому, обмін досвідом та активна взаємодія між закладами буде ефективним кроком для розвитку меддопомоги під час пологів та допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках.
Нині між лікарнями ведеться активна спільна робота щодо розвитку нових сучасних напрямів хірургічної допомоги, а саме: комбустіологія, ортопедія та травматологія, малоінвазивна хірургія. Так, данські фахівці, які працюють в сфері дитячої фізичної реабілітації, проводять онлайн-тренінги для спеціалістів Київської обласної дитячої лікарні та інших українських лікарень.
Ініціатива з міжнародного медичного партнерства започаткована торік, на теренах третього Саміту перших леді та джентльменів під патронатом першої леді Олени Зеленської. Тоді 25 українських лікарень отримали «побратимів» у різних країнах світу для обміну досвідом та кращими практиками. За рік кількість підписаних меморандумів про співпрацю у рамках ініціативи міжнародного медичного партнерства зросла вдвічі, тепер їх – 57.
Також у ході візиту міністр відвідав й Данський центр досліджень деменції (DDRC), який має багаторічний досвід проведення клінічних випробувань різних захворювань та розладів деменції. Тут українська делегація ознайомилася з новітніми методиками нейрохірургії, зокрема, розумними окулярами. Така малоінвазивна нейрохірургія забезпечує віддалений та малотравматичний доступ до глибинних відділів головного мозку для дослідження центральної нервової системи та лікування виявлених захворювань. Процедура проводиться за допомогою спеціальних мікроінструментів, згідно з розрахованою лікарями системою координат.
Віктор Ляшко висловив велику вдячність Данії та данським медзакладам, які ще від початку війни приймають постраждалих від війни українців, а також активно співпрацюють з українськими лікарями та дають змогу нашим медикам розвиватися та переймати передовий досвід лікування.
Довідка: лікарня Марії Єлизавети для дітей, підлітків і молодих родин є найбільшою лікарнею, де отримують допомогу діти й підлітки, а також вагітні жінки та родини.
Медзаклад відомий своїми найпередовішими підходами, де в центрі всього стоїть дитина, її потреби та інтереси. Зараз лікарня перебуває у стані оновлення та модернізації. Зокрема, у партнерстві лікарня об’єднала свої зусилля з Фондом Оле Кірка, щоби побудувати нову державну лікарню, яка встановить нові стандарти лікування для пацієнтів.