Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Віктор Ляшко закликав міжнародні фармацевтичні компанії до виходу з російського ринку

Про це міністр охорони здоров’я повідомив за підсумками зустрічі з генеральним директором Міжнародної федерації фармацевтичних виробників та асоціацій (IFPMA) Томасом Куені, генеральним директором Європейської федерації фармпідприємств і асоціацій (EFPIA) Наталі Мол, яка відбулася в рамках 75-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я.

«Фармацевтичні компанії, які продовжують в рф випускати та реалізовувати не життєво важливі ліки, повинні поставити питання своїй совісті, а не посилатися на гуманітарні принципи», — зазначив Віктор Ляшко під час спілкування.

Міністр наголосив, що сьогодні підтримка України міжнародними компаніями та виробниками у протистоянні агресії росії — це тест на відданість людським цінностям і найкращий спосіб висловити свою соціальну позицію у світі.

Також під час зустрічі делегації обговорили підтримку України в удосконаленні регуляторних процедур виробництва та обігу лікарських засобів.

Крім того, міністр охорони здоров’я запропонував федераціям розглянути питання проведення найближчим часом в Україні масштабного форуму членів федерацій для визначення актуальних механізмів допомоги у відновленні медичної системи нашої країни. Зокрема, мова йде не просто про відбудову зруйнованих лікарень, а про створення сучасної мережі закладів охорони здоров'я за кращими міжнародними практиками та впровадження інноваційних підходів до всіх процесів у медичній галузі. 

Нагадаємо, що за час війни міжнародні фармацевтичні компанії вже поставили до України в якості гуманітарної допомоги лікарські засоби на суму понад 60 млн доларів США.