Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Віктор Ляшко: Україна продовжить тісну співпрацю з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA)

Стан реалізації поточних проєктів та подальший розвиток співпраці обговорили під час зустрічі міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та делегація Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) на чолі зі старшим віцепрезидентом Наокі Андо.

«Щиро вдячні Японії за потужну підтримку та співпрацю, яка почалась ще за пандемії COVID-19 та посилилась під час повномасштабної війни. Міжнародне партнерство — це те, завдяки чому нам вдається протистояти викликам воєнного часу: рятувати життя людей за будь-яких умов, водночас постійно працюючи над розвитком медичної системи України, — сказав міністр Віктор Ляшко. — В березні ми розпочали активну роботу з японськими партнерами. Вже маємо результати. Зараз важливо спільно рухатись далі, поглиблюючи взаємодію, зважаючи на пріоритети, визначені українським та японським урядами».

Під час зустрічі представники JICA повідомили про відкриття офісу у Києві, що дозволить пришвидшити координацію дій задля ще більш ефективної реалізації спільних проєктів. Наразі співпраця в сфері охорони здоровʼя сфокусована на забезпеченні медичних закладів необхідним обладнанням. Вже зараз відбуваються поставки діагностичних систем. Дев’ять магнітно-резонансних томографів закуплені для медзакладів в Дніпрі, Чернігові, Черкасах, Києві, на Закарпатті, Івано-Франківщині, Полтавщині, Волині та один компʼютерний томограф для дитячої лікарні в Чернівцях. 20 автомобілів отримали заклади первинної медичної допомоги в Харківській області. Невдовзі планується постачання спеціальних нейрохірургічних мікроскопів для лікарень.

Присутні обговорили потенційні напрями розширення співпраці. Найпріоритетнішими темами є фізична та психологічна реабілітація людей, що постраждали внаслідок війни. Вони вже підіймались на рівні президентів обох країн. Наразі продовжуються експертні консультації, аби фіналізувати конкретні проєкти, що дозволять забезпечити доступ до якісної реабілітаційної допомоги для всіх, хто її потребує.