Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Віктор Ляшко: Реалізація проєктів з профілактики інсультів – одне з пріоритетних завдань центрів контролю та профілактики хвороб

На цьому акцентував міністр Віктор Ляшко під час виступу на 4-й спільній нараді Міністерства охорони здоровʼя України, Центру громадського здоровʼя, обласних центрів контролю та профілактики хвороб та ВООЗ з розвитку системи громадського здоровʼя. 

«Щороку більше ніж 400 тисяч людей помирають від серцево-судинних захворювань, а це – 60% від усіх смертей. На жаль, триваюча в Україні повномасштабна війна матиме наслідком помолодшання інфарктів та інсультів ще на 10-15 років. Ми багато робимо для того, аби покращити якість медичної допомоги, однак ключем до реального поліпшення ситуації є профілактика. Це комплексна задача. Дуже важливою є повноцінна залученість центрів контролю та профілактики хвороб на місцях, адже питання профілактики неінфекційних захворювань – це сфера громадського здоровʼя. Активна робота в своїх громадах через реалізацію проєктів, які націлені на збільшення обізнаності українців про фактори ризику, що призводять до інсультів, симптоми хвороби та важливість вчасного звернення за фаховою меддопомогою, – це те, чого я очікую від обласних ЦКПХ», – підкреслив Віктор Ляшко.

Навіть в умовах повномасштабної війни Міністерство охорони здоровʼя продовжує працювати над створенням мережі медичних закладів, в яких є все необхідне для надання якісної меддопомоги пацієнтам з інсультом, та впровадженням нових ефективних методик для діагностики та лікування інсульту. Зокрема, забезпечує медзаклади критично важливим обладнанням. Так, протягом 2022-2023 років було закуплено та доставлено 24 комп’ютерні томографи для потреб лікарень. Ще 24 КТ будуть закуплені протягом 2023 року у рамках співпраці МОЗ та Світового банку. Крім цього, в медичні заклади було поставлено 24 ангіографічні системи, придбані МОЗ коштом державного бюджету, у рамках спільних проєктів з міжнародними партнерами та як гуманітарна допомога. Очікується поставка ще 9 таких апаратів. 

На cьогодні 227 медичних закладів законтрактовані НСЗУ на «інсультні пакети», а отже – там можна отримати якісну та безоплатну медичну допомогу. Дуже важливо, аби пацієнти потрапляли не до найближчих лікарень, а саме до тих, які здатні забезпечити належне лікування. 

Міністр наголосив, що наразі першочерговим пріоритетом для нашої держави є оборона. В цьому контексті важливо максимально розвантажити медичну систему, аби вона могла ефективно реагувати на потреби воєнного часу, рятуючи життя українців. Належно організована профілактика – те, що дозволить зменшити і кількість випадків інсультів, і, відповідно, зняти наднавантаження з медичної системи. 

Завдання обласних ЦКПХ активно долучитись до роботи із реалізації проєктів з профілактики інсультів. Кожен житель громади має знати ключові фактори ризику розвитку інсультів, основні симптоми та алгоритм невідкладних дій у разі їх виникнення.