Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Віктор Ляшко: наша ціль №1 – якісна, доступна та безоплатна медична допомога для всіх громадян

На цьому міністр охорони здоров’я України акцентував під час Першого форуму охорони здоров’я, який триває цими днями в Польщі за участю доктора Ганса Клюге, директора Європейського регіонального бюро ВООЗ, та пана Адама Нєдзельського, міністра охорони здоровʼя Республіки Польща.

«Українська система охорони здоров’я проходить дійсно турбулентні часи. Спочатку — пандемія COVID-19, тепер — повномасштабна війна. Це час викликів і час змін. Змін, які дають змогу тримати медичний фронт: за будь-яких умов продовжувати надавати медичну допомогу всім тим, хто її потребує. Лікувати і рятувати. Зберігати життя та відновлювати. Сьогодні я дякую польським колегам за всю ту допомогу та підтримку, яку відчувають українці. Це справді безцінно. Разом ми долаємо надскладні виклики. Разом ми робимо все, аби медична система вистояла, а Україна перемогла. Працюємо не лише реакційно, реагуючи на поточні потреби, а і проактивно, впроваджуючи стратегічні зміни», — зазначив Віктор Ляшко.

Перший форум охорони здоров’я — платформа для обговорення викликів, що стоять перед системою охорони здоров’я як на національному, так і на глобальному рівні, з урахуванням економічних аспектів. Одна з дискусійних панелей Форуму була присвячена питанню відновлення системи охорони здоров’я України. Учасники підкреслили важливість врахування найкращого світового досвіду в цьому процесі.

«Україна — частина європейської родини. Отримання статусу кандидата на членство в ЄС майже рік тому є формальним підтвердженням незворотності євроінтеграційних процесів. В тому числі і в медичній сфері. Ми залучаємо і будемо надалі залучати наших європейських партнерів до процесу відбудови та спиратись на кращі практики країн Євросоюзу. Наша ціль №1 — служити надійним тилом для наших захисників та забезпечувати надання якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для всіх громадян», — підкреслив міністр. 

Саме для цього на рівні держави триває рух в напрямі стратегічного реформування медичної галузі та імплементації системних змін. На фінальній стадії перебуває розробка Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. Також наразі реалізується інфраструктурний етап медичної реформи: формування спроможної мережі медичних закладів, де держава зможе гарантувати надання чіткого переліку видів медичної допомоги відповідно до ролі закладу в мережі. Цей процес нерозривно пов’язаний із відбудовою. Міністр наголосив, що в умовах обмежених фінансових ресурсів важливо пріоритезувати їх використання. Саме тому кошти будуть першочергово спрямовуватись на закупівлю необхідного дороговартісного обладнання, виконання ремонтних робіт, залучення медичних фахівців відповідно до напрямів медичних послуг, надання яких передбачено у тому чи іншому закладі охорони здоров’я спроможної мережі. 

Також присутні обговорили потенційні можливості державно-приватного партнерства та залучення інвестицій в українську медичну галузь. Йшлося про медичну інфраструктуру, фармацевтичну галузь, клінічні випробування, медичний туризм, медичну освіту, health tech та багато інших перспективних напрямів.