Віктор Ляшко: «Національна стратегія із створення безбар’єрного простору – це також універсальний доступ до медичних послуг»
Міністр охорони здоров’я взяв участь у третьому засідання Ради безбар’єрності, на якому було презентовано перший моніторинговий звіт Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.
«Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні – це не лише про повноцінну інклюзію, а й важливий крок до досягнення більш глобальної мети – універсального доступу до медичних послуг, ключового завдання, задекларованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Ми прагнемо, щоб медичні послуги стали максимально доступні для всіх, незважаючи на будь-які обмеження функціональності чи форми інвалідності», – зазначив під час виступу міністр охорони здоровя Віктор Ляшко.
План заходів передбачає впровадження шести напрямів безбар’єрності: фізичної, інформаційної, цифрової, суспільної, економічної та освітньої. До реалізації заходів залучені 16 міністерств, з них 7 реалізують флагманські проєкти. У цілому заплановано 236 заходів та 144 завдання.
Під час засідання радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна представила членам Ради «Довідник безбар’єрності» – гід з коректного спілкування, створення якого ініціювала перша леді Олена Зеленська. Документ був рекомендований для використання органами влади в роботі.
«За результатами першого моніторингового звіту щодо виконання Нацстратегії із створення безбар’єрного простору виконано 75% завдань, що були заплановані у Плані заходів. Це свідчить про те, що є міністерства, які ще не завершили виконання завдань, та мають наздоганяти хід виконання Плану у наступному кварталі. Також необхідно, щоб Нацстратегія реалізовувалась у всіх областях України за участі влади та громадськості на місцях», - зазначила Тетяна Ломакіна.
На засіданні також була представлена Комунікаційна стратегія до Плану заходів із впровадження безбар’єрності, яка визначає стратегічні цілі та показники їх досягнення, наратив, ключові повідомлення, а також координує комунікаційну роботу всіх органів влади у цьому напрямку. Рада безбар’єрності затвердила цю стратегію.