Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Віктор Ляшко: На сьогодні вдалося повністю або частково відновити 113 об’єктів медзакладів Миколаївщини

Про це розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час робочого візиту в Миколаївську область, де відбулася нарада за участю голови Миколаївської ОВА Віталія Кіма, керівництва обласної ради Миколаївської області, профільних департаментів та управлінь області та міста Миколаєва. Одним з ключових питань була відбудова пошкодженої медичної інфраструктури області.

«Доктрина України-переможниці, робота над якою ініційована Президентом України Володимиром Зеленським, є фундаментальним документом, який окреслить ключові напрями трансформації нашої держави. Маємо дати чітку відповідь на питання, якою ми бачимо Україну за 10 років та як ми плануємо цього досягти. Що стосується нашої галузі, то це без сумніву якісна сучасна медицина. Це повністю корелюється з принципом, який застосовує держава при відбудові зруйнованих чи пошкоджених об’єктів — «Build back better», тобто «відбудувати краще, ніж було». Йдеться про новий рівень якості у відповідності до кращих міжнародних практик та стандартів», — зазначив Віктор Ляшко.

Загалом за час повномасштабної війни на Миколаївщині повністю зруйновано 13 об’єктів медичних закладів, ще 154 — пошкоджено. На сьогодні 113 об’єктів медичної інфраструктури вдалося вже повністю та частково відновити. Йдеться як про глобальну відбудову, так і про тимчасові рішення, які дозволяють швидко відновити роботу лікарень та, відповідно, доступ пацієнтів до медичної допомоги.

Під час візиту міністр відвідав відкриття оновленого травмпункту КНП Миколаївської міської ради «Міська лікарня швидкої медичної допомоги», капітальний ремонт якого був проведений коштами міжнародної допомоги. Відновлена будівля міського травматологічного пункту дасть можливість обслуговувати 30-70 відвідувань пацієнтів за зміну як з Миколаєва, так і з інших районів Миколаївської області. 

«Миколаївщина знаходиться у прифронтовій зоні. Тобто під постійними обстрілами рф. Питання відновлення роботи медичних закладів тут — це питання забезпечення якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги пацієнтам, місцевим жителям, які щодня під прицілом ворога, військовослужбовцям, яких доставляють сюди з лінії фронту. Це великий виклик, на вирішення якого активно спрямовуються і кошти державного бюджету, і залучається міжнародна допомога», — сказав міністр.

Наразі з державного фонду ліквідації наслідків збройної агресії профінансовано відновлення трьох об’єктів в Миколаївській області. Для цього було виділено 332,4 млн грн. Ще 10 проєктів з відновлення медичної інфраструктури Миколаївщини реалізується коштом донорських організацій. 

Нагадаємо, за понад 17 місяців повномасштабної війни російські снаряди та ракети зруйнували понад 186 обʼєктів медзакладів та ще 1 409 обʼєктів — пошкодили. Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини та Чернігівщини.