Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Віктор Ляшко: медичні працівники в зонах активних бойових дій мають отримувати підвищену заробітну плату

Держава працює над покращенням доступності медичної допомоги в зонах активних бойових дій та на деокупованих територіях. Про це заявив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко під час робочого візиту на Херсонщину.

Міністр відвідав місцеві лікарні, де напряму поспілкувався з лікарями та керівниками медичних закладів. Також ознайомився із станом забезпеченості міста та області ліками, медичним обладнанням, фінансовим станом закладів охорони здоровʼя, які працюють у Херсонській області.

 «Сьогодні найперше хотів би подякувати всім медикам, які працюють тут на Херсонщині, – лікують та рятують життя українців. Попри всі складнощі, умови й обставини воєнного часу, з ризиком для власного життя і здоровʼя. Ви всі – справжні герої. Без перебільшення. Херсон – перший обласний центр, який вдалося деокупувати. Однак досі люди тут перебувають під постійними обстрілами ворога. Постійно зазнає руйнувань інфраструктура, в тому числі і медична. Наше завдання зараз – докласти максимум зусиль, аби хворі та поранені, як цивільні, так і військові, мали можливість отримати всю необхідну медичну допомогу. Я тут, аби почути кожного з вас, аби спільно знайти оптимальні рішення, які дозволять підтримати медичну систему та покращити доступність медичної допомоги на тих територіях, де все ще тривають активні бойові дії», – зазначив Віктор Ляшко.

Присутні обговорили ряд питань щодо належного медичного забезпечення людей, які наразі перебувають на Херсонщині, а також проблеми, з якими стикаються лікарі. Крім цього, приділили увагу проблемі ментального здоровʼя, яка набуває все більшого значення та потребує відповідного реагування. Особливо актуальною вона є для тих людей, які безпосередньо були в зоні активних бойових дій або пережили ворожу окупацію.

У 2023 році заклади  охорони здоров’я  Херсонської  області в рамках Програми медичних гарантій уклали 124 договори з НСЗУ про медичне обслуговування населення за напрямами первинної та спеціалізованої медичної допомоги на загальну суму більше ніж 2 млрд грн. При цьому за січень-березень 2023 року НСЗУ оплатила надавачам медичних послуг за укладеними з ними договорами більш ніж 500 млн грн. Загальна сума оплат  за  медичні послуги у 2022 році склала понад 3,5 млрд грн.

На нараді з генеральними директорами медзакладів, які розташовані в Херсоні,  міністр наголосив на доцільності підняття заробітних плат медичним працівникам у звʼязку з характером умов їх праці. Оскільки коштів, які заклади отримують в рамках пакета Програми медгарантій «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії» вистачає, щоб це зробили всі заклади.