Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Віктор Ляшко: Медична евакуація, ментальне здоровʼя та євроінтеграція – ключові напрями співпраці України та Єврокомісії

Про це йшлося під час онлайн-зустрічі міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка зі Стеллою Киріакідес, єврокомісаром із питань охорони здоровʼя та безпеки харчових продуктів.

«Хочу подякувати Європейській комісії за незмінну підтримку та оперативну реакцію на ті виклики, які постають перед нашою медичною системою внаслідок повномасштабної війни. Разом ми долаємо їх та рухаємося вперед, спільно працюючи над актуальними питаннями сфери охорони здоровʼя. Нещодавній Сателітний саміт міністрів охорони здоровʼя з усього світу, що відбувся в межах Третього саміту перших леді та джентльменів, ще раз підтвердив, що ми маємо багато тем для спільної роботи задля збереження здоровʼя людей у всьому світі», – зазначив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко. 

Під час зустрічі обговорили продовження роботи програми медичної евакуації постраждалих внаслідок війни українців до клінік країн Європи та їх повернення до України після проходження лікування. Завдяки злагодженій взаємодії вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон близько 4 тисяч українців, серед яких 650 – це постраждалі діти з травмами та з онкологічними захворюваннями.

Також міністр акцентував на важливості теми ментального здоровʼя, яка була ключовою на Третьому саміті перших леді та джентльменів. Наразі в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоровʼя. Її мета – сприяти формуванню у суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я. Дбати про нього – настільки ж важливо, як і  про фізичне здоров’я. Під час зустрічі були досягнуті домовленості про реалізацію спільних проєктів в сфері психічного здоровʼя в рамках взаємодії з Єврокомісією. 

Що стосується євроінтеграційних процесів, то наразі виокремлені такі ключові напрями спільної роботи: громадське здоровʼя та транскордонні загрози, медичні послуги та безпека біоматеріалів, фармацевтична галузь. 

Міністр Віктор Ляшко подякував Єврокомісару за долучення України на рівних умовах із країнами ЄС до участі у програмі «EU4Health». За понад рік після підписання відповідної угоди між Україною та Європейським Союзом вже вдалося почати реалізацію 9 проєктів, що є значною підтримкою для українських інституцій, які працюють в сфері охорони здоровʼя.

Нагадаємо, нещодавно делегація МОЗ відвідала Брюссель з робочим візитом до Єврокомісії та її профільних директоратів, аби налагодити прямі контакти з ЄС та визначити основні пріоритети євроінтеграційної політики фармацевтичної сфери.