Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Віктор Ляшко: Карантин не скасовує необхідність планової вакцинації 

Під час карантину не заборонено проведення вакцинації згідно з Національним календарем щеплень. Планова імунізація, навпаки, є запорукою захисту дітей від низки небезпечних інфекцій. Про це зазначив заступник Міністра охорони здоров’я - Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

‎Пандемія COVID-19 призвела до різкого зменшення кількості щеплень дітей, а  відповідно, й до зниження їх захисту і збільшення ризиків виникнення захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, будь-які переривання планової імунізації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань»‎, — підкреслив Віктор Ляшко. 

Також Головний державний санітарний лікар нагадав про алгоритм проведення щеплень. За його словами, розпочати вакцинацію потрібно з візиту до сімейного лікаря, під час консультації з яким можна отримати відповіді на питання, що цікавлять, — починаючи від наявності вакцини до можливих реакцій організму.
 

«Кожен пацієнт має право подивитись флакон з вакциною, спитати або самостійно перевірити термін її придатності. На ваше прохання медичний працівник має надати вакцину,  щоб ви могли перевірити зазначені на ній термін придатності та серію. Хочу наголосити, що вакцинація — це швидко, майже безболісно і необхідно, особливо у наш непередбачуваний час»‎, — заявив Віктор Ляшко. 

 

Зазначимо, на сьогодні в календар профілактичних щеплень внесено 10 небезпечних хвороб, серед них — гепатит В, туберкульоз, поліомієліт, дифтерія та інші. Наразі в Україні достатньо вакцин для проведення профілактичних щеплень проти всіх інфекційних хвороб, вакцинація від яких передбачена Національним календарем щеплень.
 

Нагадаємо, раніше Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що кількість ввезених вакцин від грипу в Україну в епідемічний сезон 2020-2021 збільшиться майже вдвічі.