Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Віктор Ляшко: Цифровізація за принципами МКФ підвищить прозорість всього процесу реабілітації

З червня цього року в центральній базі даних електронної системи охорони здоровʼя став доступним функціонал обліку реабілітаційних втручань з використанням Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоровʼя (МКФ).

Нова система надання реабілітаційної допомоги була презентована на міжвідомчій нараді, що відбулася за участі представників центральних органів виконавчої влади та підвідомчих закладів охорони здоровʼя.

Завдяки впровадженню нового функціоналу фахівці мультидисциплінарних команд закладів охорони здоровʼя, а, зокрема, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, ерготерапевти, фізичні терапевти, вноситимуть інформацію про процедури, призначення, результати реабілітаційних обстежень та інші дані до ЕСОЗ за міжнародною класифікацією МКФ. 

Зокрема, підхід передбачає описи функціонування людини в термінах Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоровʼя, розробленої  Всесвітньою організацією охорони здоровʼя (ВООЗ).

«Цифровізація за принципами МКФ підвищить прозорість всього процесу надання реабілітаційної допомоги, – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. – Система реабілітації в Україні трансформується. Маємо на меті не лише відновити фізичне та психічне здоровʼя людини, але й повноцінно повернути її до суспільного життя, забезпечити реалізацію її прав на роботу та соціальні контакти. Внесення медичної інформації про реабілітаційні втручання, результати обстежень та інші необхідні дані до ЕСОЗ – перший етап цифровізації реабілітаційного процесу».

Зауважимо, що всі надавачі медичних послуг, які надають послуги з реабілітації пацієнта, з моменту появи відповідної технічної можливості повинні вносити такі медичні записи до ЕСОЗ відповідно до Порядку функціонування електронної системи охорони здоров’я, незалежно від того, чи мають вони договір з НСЗУ, чи ні. Така вимога передбачена також Порядком організації надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 р. № 1268 (зі змінами).

Нагадаємо, як отримати послуги з реабілітації.