Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Віктор Ляшко: «367 тис. 200 доз вакцини AstraZeneca від глобальної ініціативи COVAX прибули сьогодні в Україну»

367 тис. 200 доз вакцини AstraZeneca від глобальної ініціативи COVAX прибули сьогодні в Україну. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу.

«Партію вакцини AstraZeneca-SKBio, яка надійшла до країни у розмірі 367 тис. 200 доз, використовуватимуть здебільшого в кабінетах щеплення для людей віком 65+. Частину залишать для другого щеплення громадянам, які зробили перше в період із 24 лютого вакциною AstraZeneca/CoviShield, аби забезпечити повноцінний захист і формування імунітету», – пояснив Ляшко.

Заступник міністра зазначив, що ця вакцина розроблена Оксфордським університетом у співпраці з британсько-шведською компанією AstraZeneca. В Україні вже щеплюють вакциною АstraZeneca, яку реалізовують під торговою маркою Covishield і яка вироблена на майданчиках індійського Інституту сироваток крові. «Усі вакцини АstraZeneca, незалежно від країни виробника, це один і той же продукт. Він вироблений за однією технологією і є взаємозамінним: ідентичний склад, ідентична вакцина. Тому вони можуть чергуватись, тобто перше щеплення можна робити вакциною, зробленою на індійському майданчику, друге – на корейському», – наголосив Ляшко.

Вакцина AstraZeneca є векторною і потребує дворазового введення з інтервалом 12 тижнів. Для використання отриманих препаратів  в областях відкриють 1950 пунктів щеплення. За даними регіональних департаментів охорони здоров’я, найбільше їх буде в Дніпропетровській області – 204 пункти, найменше в Запорізькій – всього 29. МОЗ буде контролювати як порядок використання вакцин, так і забезпечення доступу до вакцинації громадян, які її потребують.

Віктор Ляшко подякував міжнародним партнерам та донорам за підтримку й передачу вакцини в рамках ініціативи COVAX, які Україна отримала повністю безоплатно.

«Загалом у рамках механізму COVAX доставити в Україну заплановано як мінімум  8 млн доз вакцин. До нас вже надійшли 117 тис. доз Pfizer, сьогодні – 367 тис. 200 доз AstraZeneca.  21 квітня глобальна ініціатива COVAX надіслала лист, і до кінця травня ми очікуємо наступне постачання вакцини AstraZeneca в розмірі 1 млн 300 доз, а до кінця червня також повинні отримати 950 тис. Pfizer», – проінформував заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.