Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Відновлення доступу до медичних послуг у найвіддаленіших районах Фастівської громади

Фастівський міський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги (далі — Фастівський ЦПМСД) відновить доступ до медичних послуг у найвіддаленіших куточках громади. Це стане можливим завдяки запуску мобільних команд, які обстежуватимуть пацієнтів на виїзді. Крім цього, буде посилено роботу із паліативними хворими для забезпечення їх необхідною медичною та психосоціальною допомогою. 


Участь центру у Відкритій грантовій програмі проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» допоможе медзакладу запустити мобільні команди та оснастити їх необхідним обладнанням.


Через повномасштабну війну, розв’язаною росією, Фастівська громада зіткнулась зі значним збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб (ВПО), зокрема на понад 10 % від загальної чисельності громади, через що значно погіршилось транспортне сполучення та збільшилась потреба у медичній допомозі. 


Пацієнти у найвіддаленіших районах громади, у тому числі близько 8 тисяч ВПО, не мають доступу до медичних послуг. Особливо це стосується населення районів, що знаходяться у 25-45 км від найближчої амбулаторії Центру. Також зросла кількість маломобільних пацієнтів, які потребують паліативної допомоги.


Зазначимо, що Фастівський ЦПМСД наразі є єдиним міським центром, який обслуговує майже 66 тисяч осіб та намагається розширити свої можливості для обслуговування громад у віддалених частинах громади.


Саме тому вже з липня цього року заклад сформує та запустить мобільні команди для надання медичних послуг у віддалених селах громади для найбільш вразливих груп населення, а також для паліативних пацієнтів. 


Завдяки гранту буде закуплено необхідне обладнання для медичних громад, а саме: отоскопи, аптечки, пульсоксиметри, стетоскопи, глюкометри, смартфони, ноутбуки тощо, а також профінансовано витрати на транспортне забезпечення мобільних команд. 


Таке рішення дозволить забезпечити доступом до базових медичних послуг всю громаду, одночасно збільшуючи можливості центру та спроможність надавати допомогу у рамках Програми медичних гарантій.


Довідка: Відкрита грантова програма проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» має на меті допомогти з відновленням медпослуг у громадах, які найбільше постраждали від війни. Станом на червень 2024 року проєкти реалізуються у семи областях України: Чернігівській, Дніпропетровській, Херсонській, Київській, Сумській, Рівненській, та Миколаївській.


Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоровʼя» — це шестирічний проєкт, спрямований на підтримку реформування та відновлення системи охорони здоровʼя України за фінансового сприяння уряду США. Мета проєкту — розбудова прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоровʼя, здатної задовольняти актуальні потреби населення. Зараз діяльність сфокусована на відновленні системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медпослуг, зменшенні рівня захворюваності та зміцненні стійкості системи у протистоянні викликам війни.