Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Відновлення Чернігівщини: 24 тисячі мешканців Бобровицької та Новобасанської громад отримали доступ до якісної діагностики

На Чернігівщині, в амбулаторіях Бобровицького ЦПМСД, у Новій Басані, Новому Бикові, Кобижчі та Бобровиці, відновлено доступ до якісної діагностики. Тепер 24 тисячі мешканців Бобровицької та Новобасанської громад матимуть можливість отримати безоплатні та необхідні діагностичні послуги.  

Нагадаємо, що Чернігівська область була одним із регіонів, яка з перших днів повномасштабної війни перебувала у зоні ведення активних бойових дій. Крім того, частина області перебувала в окупації. 

Після деокупації регіону, завдяки проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» у рамках відкритої програми «Відновлення доступу до медичної допомоги», у громадах було закуплено та встановлено нове медобладнання для повноцінної роботи лікарів та надання безоплатних діагностичних послуг.

Після оновлення амбулаторії стали комфортнішими для пацієнтів та медиків. Зокрема, у лікарнях відновлено медобладнання: автоматичні гематологічні та імунофлуоресцентні аналізатори крові, автоматичні аналізатори ШОЕ, електрокардіографи,  аналізатори холестерину тощо.

Крім того, в амбулаторію закуплено нові комп’ютери та принтери, завдяки чому медичний персонал зможе оперативно вносити дані пацієнтів в електронні картки, зберігаючи усю медичну історію. 

Відтепер жителі згаданих громад зможуть швидко і безоплатно пройти обстеження та отримати результати загального аналізу крові, глюкози в цільній крові, холестерину крові, аналізу на С-реактивний білок, глікованого гемоглобіну, ШОЕ та інших лабораторних досліджень.

Зазначимо, що такі дослідження є безоплатними для пацієнтів, оскільки вони входять до переліку діагностичних послуг, передбачених договором із НСЗУ за державною програмою медичних гарантій (ПМГ) та надаються за направленням від сімейного лікаря.

Довідка: грантова програма проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» розпочала свою роботу у червні 2023 року. Завдяки їй вже вдалося відновити Чернігівський пологовий будинок, Херсонську обласну дитячу лікарню та Новоодеську багатопрофільну лікарню Миколаївської області. Наразі тривають роботи з відновлення доступу до медичних послуг ще у п’яти медичних закладах.