Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Відбулася зустріч міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка з міністром охорони здоровʼя Польщі

Сьогодні відбулася зустріч міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка з польським колегою Адамом Недзельським в евакуаційному хабі у місті Жешув, Польща.

Під час зустрічі обговорили покращення наявної логістики медичної евакуації українців та повернення пацієнтів після лікування в Україну. Також підбили підсумки спільної діяльності цього року та окреслили перспективи співпраці у коротко- та довгостроковій перспективі.

«Продовження підтримки, спільні навчання медиків, підсилення українських мультидисциплінарних реабілітаційних команд протезистами, координація співпраці українського та польського медико-фармацевтичного бізнесу, допомога в євроінтеграційних процесах фармацевтичного сектору та сектору громадського здоров’я та ще багато іншого — це сфери, які будемо розвивати в короткостроковій перспективі», — сказав Віктор Ляшко.

Евакуаційний хаб у Жешуві був відкритий восени цього року. Основна функція хабу — евакуація українців, яких везуть на лікування та/або реабілітацію до країн Європи. У цьому центрі пацієнтів цілодобово забезпечують доглядом та необхідною допомогою, за потреби — діагностикою, вакцинацією та психологічною підтримкою. Проєкт фінансується коштами механізму цивільного захисту ЄС і є частиною ширшої програми медичної евакуації, яку ЄС запустив раніше цьогоріч.

Станом на грудень 2022 евакуйовано понад 2000 українських пацієнтів, їх прийняли у 18 країнах — Німеччині, Франції, Ірландії, Італії, Данії, Швеції, Румунії, Люксембурзі, Бельгії, Іспанії, Португалії, Нідерландах, Австрії, Норвегії, Литві, Фінляндії, Польщі та Чехії.