Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Від початку війни рф зруйнувала вщент 223 обʼєкти українських медзакладів та пошкодила ще 1673

Щоденно, вже понад два з половиною роки повномасштабної війни, рф прицільно атакує українську цивільну інфраструктуру, зокрема й медичну. Ворог обстрілює та бомбардує українські лікарні, поліклініки, пологові, а також тероризує мирні міста, тим самим порушуючи всі норми Женевських конвенцій. 

Так, за понад 31 місяць війни внаслідок атак ворога було пошкоджено 1673 обʼєкти медзакладів та ще 223 з них зруйнований повністю й відновленню не підлягають. Найбільших втрат зазнали заклади охорони здоровʼя Харківської, Донецької, Миколаївської, Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. Отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях зараз неможливо. Крім того, на цей час росіяни пошкодили 221 автівку екстреної медичної допомоги, знищили 261 та захопили 125.

Однак, попри навантаження на систему охорони здоровʼя в Україні ще з перших місяців повномасштабної війни тривають роботи з відновлення. МОЗ України разом із партнерами продовжують працювати над відновленням пошкодженої медичної інфраструктури та реконструкції лікарень, щоби забезпечити українців найнеобхіднішими медичними послугами. Так, завдяки відбудові закладів, лікарі продовжують надавати медичну допомогу, а пацієнти отримують безперешкодний доступ до необхідних послуг. 

Вже вдалося повністю відновити 537 об’єктів медзакладів та ще 350 – частково. Найбільше об’єктів відновлено у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях. Йдеться про медзаклади, які були звільнені від окупації, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. Роботи з відновлення триватимуть й надалі. 

Нагадаємо, нещодавно на Харківщині, у межах співпраці МОЗ та ВООЗ встановили нову модульну клініку замість зруйнованої.