Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Від лінії фронту до шляху відновлення: історія лікування за кордоном ветерана війни

Володимир – один із ветеранів війни, якого до «мирного життя» повернуло важке поранення. Чоловік отримав два відкритих переломи обох ніг. Ворог кинув міну дуже близько до його позицій. Крім нього, тоді ще двоє з його групи отримали поранення. 

«Був обстріл, і міна попала в дерево, від цього осколки зверху полетіли вниз. Мені перерізали дві ноги. Були відкриті переломи, але добре, що не були пошкоджені судини», – розповідає Володимир.

З місця поранення його виносили складно. Позиції військових розташовувались  на річці. Тож евакуація тривала майже увесь день. Спершу побратими несли Володимира 2 км на руках, потім ще 3 години була складна дорога до лікарні у Краматорськ.  

«У Краматорську надали мені першу медичну допомогу і потім перевезли в Дніпро. Там провели операцію і перевезли у Львів. Мені потрібно було міняти два суглоби, але через близькість місця поранення з кісткою звичайні суглоби мені ставити не могли, потрібно було розробляти індивідуальні під мої ноги. Це могли зробити лише за кордоном», – каже військовий. 

Тож, Володимира подали на програму «МедЕвак», в межах якої європейські клініки беруть на лікування українців. Бійцю зголосились допомогти в лікарні Будапешту. Основних операцій за кордоном було три. Спочатку зняли АЗФ з ніг, потім поставили пластину в ногу і зрештою – замінили суглоби. Все лікування відбувалось поетапно. Тож за кордоном боєць пробув майже рік. Зараз він нарешті вдома і поступово, крок за кроком, повертається до ходіння на свої двох ногах. 

Володимир – один із сотень військових, які пройшли лікування після поранення за кордоном. Якщо ви чи ваші близькі військовослужбовці отримали бойову травму та потребуєте лікування за кордоном – ви можете подати заявку на сайті МОЗ.