Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Верховна Рада підтримала спрощення процесу реєстрації ліків для державних закупівель – законопроєкт прийнято в першому читанні


Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт, що вносить зміни до Закону України «Про лікарські засоби». Документ передбачає спрощення державної реєстрації ліків та вакцин, які постачаються уповноваженими на закупівлі організаціями, зокрема Медичними закупівлями України.


Цей крок має значні переваги для всіх учасників процесу. Пацієнти отримають доступ до більшої кількості сучасних лікарських засобів та вакцин, закуплених централізовано коштом державного бюджету. Постачальники зможуть працювати за вдосконаленими процедурами реєстрації, що сприятиме розширенню їхньої присутності на ринку. Держава ж зможе забезпечити якісні препарати для громадян у стислі строки, використовуючи спрощені та прозорі механізми.


Законопроєкт розширює перелік підстав для проведення спрощеної державної реєстрації. Зокрема, це стосується препаратів, що мають прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), включені до бази даних PEPFAR (Надзвичайний план Президента США з надання допомоги в боротьбі з ВІЛ), а також лікарських засобів, зареєстрованих у США, ЄС, Великій Британії та інших країнах зі строгими регуляторними органами. 


Ці зміни дозволять швидше реєструвати ліки, які є критично важливими для лікування пацієнтів із такими захворюваннями, як ВІЛ, туберкульоз, гепатити В і С, а також забезпечити доступ до більшої кількості вакцин, уже зареєстрованих на міжнародному рівні.


Прийняття законопроєкту сприятиме посиленню конкуренції серед постачальників, залученню нових виробників та ефективнішому використанню державних коштів. Усі ці заходи спрямовані на підвищення доступності життєво необхідних ліків для українців. Наступним етапом стане доопрацювання положень до другого читання з акцентом на прозорість і практичність нових процедур.


Довідка: результати роботи Медзакупівель України демонструють ефективність нових підходів. У 2024 році підприємство законтрактувало 15 незареєстрованих раніше лікарських засобів. Це дозволило заощадити понад 788 млн грн, які потім були спрямовані на дозакупівлю ліків від гемофілії, онкології, муковісцидозу та гепатитів. Станом на 15 листопада 2024 року 89% доведених потреб закрито, а з передбаченого бюджету на закупівлі у 5,3 млрд грн уже реалізовано 3,9 млрд грн.