Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

«Вакцинація залишається найважливішим інструментом запобігання новим захворюванням на COVID-19», – Ігор Іващенко

На сьогодні в Україні 155 тис. 587 людей отримали щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca (CoviShield).  За останню добу вакциновано понад 18,5 тис. осіб. На цю кількість щеплених зафіксовано лише 587 випадків поствакцинальних проявів – у легкій формі. Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я  Ігор Іващенко.

«Головний біль, тимчасове підвищення температури чи втома – це нормальні побічні ефекти, які тільки доводять, що вакцина працює і організм готує імунну відповідь. Вакцинація залишається найважливішим інструментом запобігання новим захворюванням і смертям, а також боротьби з пандемією», – наголосив Ігор Іващенко. 

Заступник міністра нагадав, що Європейське агентство з лікарських засобів визнало вакцину AstraZeneca (CoviShield) дієвою та безпечною. Її переваги в боротьбі з COVID-19 продовжують перевищувати потенційні ризики. А повідомлення про нібито утворення тромбів у щеплених – не знайшли жодного підтвердження.

У МОЗ налагоджено також систему постійного моніторингу поствакцинальних випадків. Медичні працівники, до яких звернулись пацієнти з порушенням стану здоров’я у післявакцинальному періоді (30 днів із моменту щеплення відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я), повинні повідомити про це Державний експертний центр МОЗ України через автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду (АІСФ).

«За всю історію щеплення вакциною CoviShield  у нас зафіксовано лише три випадки, які вимагали тимчасового нагляду лікарів. Випадок смерті в Одеській області буде детально розслідуваний відповідно до протоколів МОЗ. Лише після офіційних результатів розслідування цього інциденту можна буде говорити предметно», – зазначив Ігор Іващенко.

Нагадаємо, що наразі в Україні триває другий етап вакцинації проти COVID-19, під час якої щеплення отримують сімейні лікарі.