Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

В українських лікарнях буде встановлено ще понад 600 генераторів

До українських медзакладів надійдуть генератори від ОАЕ. 640 генераторів різної потужності розподілені між медзакладами столиці та області, а також лікарнями, які працюють у прифронтових і деокупованих регіонах – Харківській, Дніпропетровській, Чернігівській та Сумській областях. 

Першу партію генераторів уже доставлено у лікарні міста Києва та Київської області. 

Партія генераторів надана керівництвом ОАЕ та розподілена в рамках програми Фонду державного майна України та державних інституцій «Утеплюємо країну».

«У цей складний час, коли ворог системно завдає ударів по нашій енергетичній інфраструктурі, лікарні мають бути максимально готовими до будь-яких сценаріїв. Тому забезпечення генераторами – одна з першочергових потреб. Для безперебійної роботи в умовах можливого блекауту лікарні мають забезпечити як мінімум 5-денний запас палива для генераторів», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.  

Загалом з моменту повномасштабної війни до медичних закладів вже доставлено понад 500 генераторів, які надійшли від міжнародних партнерів та благодійних організацій. Ще частину лікарні закупили самостійно або ж за кошти місцевих бюджетів.

Сьогодні кожен медзаклад, який надає стаціонарну медичну допомогу, має резервні джерела живлення. Наявність як мінімум одного генератора в лікарні є обов’язковою умовою для укладання контракту із Національною службою здоров’я. 

Наразі в українських лікарнях працює понад 3 000 генераторів різної потужності. Вони у разі надзвичайних ситуацій закриють мінімальну потребу в енергоживленні та дозволять забезпечити роботу критично важливих обладнання та відділень. 

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що казахський бізнес передав понад 40 генераторів для потреб медичних закладів України.