Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

 В Україні вперше було здійснено трансплантацію підшлункової залози

У рамках пілотного проекту МОЗ з розвитку системи трансплантації в Україні вперше було проведено трансплантацію комплексу нирка-підшлункова залоза. Про це в ефірі програми “Ранок з Україною” на телеканалі “Україна” розповів Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Сьогодні вночі я дуже хвилювався і майже не спав, адже у Львові тривала перша в Україні посмертна трансплантація підшлункової залози. Ми крок за кроком йдемо до трансплантаційної незалежності, яка рятує життя українців», — зазначив міністр Максим Степанов. 

Трансплантацію провели у львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги під керівництвом доктора медицини з університетської клініки м. Любек – Григорія Лапшина. До складу медичної бригади увійшли також завідувач відділенням трансплантації нирки інституту Шалімова Владислав Закордонець та керівник Центру хірургії Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова Юрій Шаваров.

Зазначимо, вчора у Львові відбулась також трансплантація серця та нирки для двох громадян. Наразі пацієнти знаходяться у стабільному стані та під постійним наглядом лікарів.

Нагадаємо, раніше Міністр охорони здоров‘я Максим Степанов зазначив, що досягти трансплантаційної незалежності Україні вдасться за два-три роки.

Фото Ірини Заславець