Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

В Україні виявили «британський штам» коронавірусу 

Два мутовані штами коронавірусу з генетичними характеристиками, які відповідають британському варіанту, виявив Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України. Про це під час брифінгу повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. 

Зразки вірусу зібрали 2 тижні тому із західних областей країни. Всього співробітники секвенували й розмістили в базу даних GISAID 20 вірусів SARS-CoV-2. 

Британський штам має здатність у 1,7 разу швидше передаватися від людини до людини. Саме з цим може бути пов’язано ускладнення епідемічної ситуації в країні, яка спостерігається останні тижні. Але при цьому жодних доказів того, що британський штам є більш смертоносним або призводить до важчого протікання хвороби, наразі немає. 

«Наразі в нас немає даних про те, наскільки поширеним є цей штам в Україні. У Польщі цей показник сягає 9% серед усіх досліджених мутацій. Тоді як у Данії та Португалії – 40-45% серед усіх штамів», – розповів Віктор Ляшко.


Вакцина Oxford/AstraZeneca (CoviShield) є ефективною проти британського варіанту вірусу, про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я. Тому вакцинація з

алишається найефективнішим захистом від COVID-19.
Поява британського штаму вірусу в Україні не вплине на протиепідемічні норми, що вже встановлені в нашій країні. 

Нагадаємо, що 26 лютого під час щоденного брифінгу МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що секвенування геному коронавірусів наразі не фіксує циркуляцію мутованих штамів, які мають британське, південноафриканське або бразильське походження.